Veľa ľudí je v lete motivovaných cvičiť dlhšie a častejšie, no ich hladina energie im na to nestačí. Väčšina z nich podľahne únave, uloží sa pred televíziu, zapne seriál a vynechá deň v posilňovni. Určite poznáš tie klasické spôsoby prebratia resp. zvýšenia energie, ako sú studená sprcha, čerstvý vzduch, pitie zeleného džúsu, energetického nápoja  alebo taká poriadna facka.

Ak ťa nebaví opakovať vyššie spomínané metódy dookola, alebo už ani tie nepomáhajú, prečítaj si nasledujúce spôsoby, ktoré ťa opäť nakopnú.

 

Esenciálne oleje
Vôňa esenciálnych olejov, určených na zvýšenie energie, dodávajú telu silný impulz energie. Revitalizujúca vôňa ako je rozmarín a mäta prieporná, prostredníctvom kožného inhalovania, prebere tvoje telo i myseľ.

Floating terapia (terapia mŕtveho mora)

Floating terapia pomáha k uvoľneniu tela i ducha prostredníctvom toho, že je tvoje telo prenesené do stavu beztiaže v teplej a slanej kvapaline. Po floatingu dochádza k zlepšeniu pohybového aparátu, prívalu energie a vďaka slanému prostrediu sa celý tvoj organizmus prečisťuje.

Kiwi

Kiwi obsahuje vysoké množstvo draslíka, vitamínu C a vlákniny. Prírodné cukry, ktoré obsahuje dodajú tvojmu telu nával energie. S hrsťou orechov je kiwi ideálna desiata pred cvičením.

Žuvačky

Všimla si si niekedy, že sa cítiš prebratejšia, keď žuješ silnú mätovú žuvačku? Žuvanie tuhých mätových žuvačiek zvyšuje prietok krvi do mozgu aj tepovú frekvenciu a pomáha nám rozptýliť nás od únavy.

Citrónová voda

Citróny sú prirodzeným zdrojom energie a vitamínu C. Pitie citrónovej vody ukludňuje myseľ a pomáha proti stresu. Pár kvapiek citrónu do vlažnej až stredne chladnej vody ti zaručí prírodnú energetickú bombu plnú živín a vitamínov.

 

Ak máš nanič náladu, si unavená a cítiš, že sa potrebuješ prebrať a dobiť svoje telo, skús jeden z týchto tipov a veríme, že sa budeš cítiš sviežejšie.

foto: pinterest

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness