Existuje veľa typov ľudí, to už určite vieš. A určite vieš i to, že jestvujú aj také typy, ktoré nech sa deje čo chce, nikdy nechcú zaťažovať druhého tým, že ho požiadajú o pomoc. Jednoducho, všetko zvládnuť samostatne je pre nich dôležitá vlastnosť. Niekedy to však hraničí so sebazničením, pretože nastane obdobie, kedy ju od druhého skutočne potrebujú. No oni za svet o ňu nepožiadajú. 

A rovnako na tom sú tieto znamenia zverokruhu, o ktorých ti píšeme nižšie v článku. Nevedia si predstaviť, že by u iných hľadali pomoc.

Baran

Človek narodený ako Baran občas ide proti múru a často vyčerpá aj svoje posledné zvyšky energie. No niekedy by sa stačilo len ozvať a požiadať o pomoc. Lenže to práve nechce. Chce byť ten, ktorý všetko vyrieši sám, ten, ktorý nikoho nezaťažuje.

Hlavou mu vo všeobecnosti lieta myšlienka, že keby niekoho prosil o pomoc, veľmi by ho tým zaťažoval. Ale tak to nie je. My ľudské tvory sme tu aj od toho, aby sme si vzájomne pomáhali. Jeden vie to, druhý zas to. Keď sa to spojí, tvoríme zohratý tím.

Váhy

Podobne na tom sú aj Váhy. Majú až príliš dobré srdce zaťažovať niekoho svojimi problémami, nie to ešte poprosiť niekoho, aby Váham pomohol. Skôr oni chcú byť tie, ktoré sú nápomocné. Lenže niekedy si týmto postojom škodia. Lebo, keď to nejde, tak to nejde a ísť cez hranice svojich možností, to sa nevypláca. Požiadať niekoho o pomoc je v poriadku. Robia to aj naše idoly.

Panna

Do tejto skupiny zapadá aj Panna. Nechce byť tá, ktorej pomohol niekto iný. Panna chce pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú. Pretože, ak tomu nie je tak, potom má výčitky, že je skôr na škodu ako na osoh. Opäť píšeme, nič nie je zlé na tom, ak nám pomôže niekto druhý. Ale pri Panne je to aj z iného dôvodu. Má rada veci pod kontrolou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.