Môže sa to stať každému z nás. Horúčka, prechladnutie, nádcha alebo aj iný vírus. Zdravie si začneme ceniť až vtedy, keď ho stratíme. Nie je to zvláštne? Zásobovať svoje telo vitamínmi by si mala počas všetkých mesiacov, nie len vtedy, keď ochorieš.

Obzvlášť by sa mali mať na pozore tieto 2 znamenia, pretože ich imunita bude počas decembra ohrozená. Títo ľudia sú narodení v lete, preto majú prirodzene radšej teplo, než zimu.

Rak

Napriek tomu, že je človek v znamení Raka večný optimista, tento mesiac sa mu nebude dariť. Už od prvého dňa môže cítiť mierne nachladnutie. Mal by zvýšiť príjem vitamínom (hlavne C), buď v podobe citrusov alebo liekov.

Taktiež by nemal zabúdať na vitamín D, ktorý si v zime naše telo nevie vybudovať samo. Keď bude mať tieto dva základné kroky zvládnuté, mal by sa zamerať na hrejivejšie oblečenie do práce, pretože ak to neurobí, chrípka sa ho bude držať celý mesiac.

Lev

Človek v znamení Leva sa často vystatuje tým, akú má silnú imunitu a že jeho nejaký vírus nedostane ľahko. No darmo, patrí medzi letné znamenia, ktoré slnko obzvlášť nabíja. Nuž, ako sa hovorí, aj na psa príde mráz. A práve jeho zdravie bude na bode mrazu, pretože bude pokúšať svoje šťastie. Nemal by podceňovať počasie, ale teplo sa obliekať a dopriať si horúci kúpeľ vždy, keď príde domov z práce.

Podobne ako Rak, aj Lev by mal zvýšiť dennú dávku vitamínu C a taktiež môže vyskúšať železo. Vďaka nemu nebude pociťovať únavu a zvládne všetky ťažké úlohy aj bez pomoci ostatných. V strede decembra mu pomôže, keď začne nosiť termo bielizeň, pretože tá ho ochráni pred chladom. Ak na ňu zabudne, do Vianoc bude mať chrípku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.