Prípravy na svadbu sú z veľkej časti o zhone a strese. Nájsť perfektné šaty, ktoré by ti „padli“ ako uliate, je doslova šťastie a mágia v jednom. Pri nájdení šiat to však nekončí, nasledujú nekonečné skúšky svadobných šiat, výber make-upu a hľadanie tých správnych doplnkov.

História svadobných šiat sa začala už veľmi dávno. Platilo pravidlo, že žena, ktorá patrila do šľachtickej rodiny mala na sebe v deň svadby svoje najlepšie šaty, ktoré boli dlhé a vyrobené v sviežich farbách.

Vedela si o tom, že prvou princeznou, ktorá mala na svadbe biele šaty, bola anglická princezná Philippa v roku 1406? Potom nasledovala škótska kráľovná Mária v roku 1559. Až o niekoľko rokov prišiel tento zvyk aj ku „obyčajným“ ľuďom z davu, informoval magazín Wedding Shoppe, Inc. vo svojom článku.

V dnešnom článku ti predstavíme svadobné šaty pre každý typ postavy a ozrejmíme ti, čo je dôležité pri ich výbere.

Vysoká postava

Nebudeme si klamať, vysokej žene pristanú všetky typy svadobných šiat. Má voľnosť vo výbere, pretože prípadne upravenie strihu je nenáročné. Najviac sa im hodia úzke šaty, ktoré zvýraznia krivky, no taktiež môžu zvoliť honosnejšie šaty ako pre princeznú, pretože budú pôsobiť veľmi ucelene. Menšiu ženu by naopak rozširovali.

Nízka postava

Pokiaľ je žena nízka, mala by upriamiť pozornosť na niečo iné, než na jej ukončenie šiat. Dĺžku môže pokojne zvoliť kratšiu s lodičkami, pretože si nimi nohy opticky predĺži. Zvoliť môže aj zdobený chrbát, ktorý bude jediným výrazným prvkom na šatách. Hostia sa tak budú dívať naň a nebudú komentovať nevestinu výšku.

Plus size veľkosť

Aj ženy, ktoré majú kilá naviac sa môžu obliecť ako pre kráľovné. Tieto ženy by však mali zvoliť zahalený výstrih, aby nepôsobili vulgárne. Taktiež sa neodporúčajú volány a nariasený štýl, pretože by zbytočne pôsobili väčšie. Ideálne sú pre ne hladké šaty, môžu byť aj s rukávmi, ktoré budú ozdobené čipkou.

Útla postava

Žena s útlou postavou pôsobí dievčensky. Obliecť si môže teoreticky všetky šaty, no musí dávať pozor na štýl, ktorý zvolí. Táto žena pôsobí veľmi jemne, preto je pre ňu najlepšou voľbou biela až krémová čipka, ktorú bude dopĺňať nevýrazný šperk. Neodporúčame honosné šaty s kruhom, radšej voľne padnúce.

Malé krivky

Ženám, ktoré majú malé krivky, sa vyberajú šaty ťažko. Avšak, aj žena, ktorá sa možno necíti príťažlivo, môže v svoj svadobný deň pritiahnuť oči všetkých naokolo. Môže zvoliť odvážnejší výstrih, obtiahnuté šaty, aby jej zvýraznili postavu a taktiež sa nemusí báť odhaleného chrbta. Narozdiel od ženy, ktorá nosí plus size veľkosť, si táto môže dovoliť aj volány a riasenie.

Zdroj info: weddingshoppeinc.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.