Vybrať si správne spoločenské či dokonca svadobné šaty pre mnohé ženy býva obrovský problém. Preto sme pre teba v spolupráci so salónom Angel’s pripravili jednoduchý návod, ktorý ti všetko uľahčí. 

Na čo dávať pozor?

Najzákladnejším pravidlom pri výbere spoločenských (a hlavne svadobných) šiat je zvoliť správny strih a farbu, ktoré budú lichotiť postave. Rovnako je dôležité miesto obradu. Ak sa svadba koná v kostole, nevesta by nemala zabúdať na zahalené plecia a pri dekolte platí – menej je niekedy viac.

Na všetko existuje riešenie, a preto je vhodné použiť štólu, bolero či závoj. Aby sa vybrali naozaj správne šaty, je dôležitá predovšetkým konzultácia, vďaka ktorej vznikne kompromis v rámci predstavy ženy a spoločenskej etiky. Nie je na škodu vyskúšať viacero typov šiat.

Skúšanie je základom správnej voľby

Hoci je objednávanie šiat cez internet pohodlnejšie, žena by mala staviť na istotu. Preto je dôležité skúšať viaceré modely priamo v salóne. Predíde sa tak zbytočným komplikáciám, ako je napríklad zlý strih alebo nesprávna veľkosť.

Ak niekoho prepadá panika z výberu maturantských, svadobných alebo družičkových šiat, treba si na to vyhradiť dostatočné množstvo času. Nechávať všetko na poslednú chvíľu by sa ti mohlo vypomstiť. Koniec-koncov, tento proces výberu dokáže byť príjemný a zábavný.

Keď sa žena vo svoj veľký deň predvedie v tých správnych šatách, jej vizáž a atraktívny účes budú ďalšou čerešničkou na torte.

Biela už nie je jediná

Je nepísaným pravidlom, že svadobné šaty by mali byť biele. Napriek tomu sa kreativite nekladú žiadne medze, a preto salón Angel’s ponúka farby rôzneho typu. Ich zákazníčky tak môžu staviť na jemnú ružovú pastelovú, či na čierno-biele modely.

Okrem iného ponúkajú aj atraktívny odtieň Ivory, ktorý sa od klasickej snehobielej odlišuje svojím jemným smotanovým nádychom.

Pri ňom však treba myslieť na ďalšie dôležité veci. K tejto farbe treba doladiť aj košeľu ženícha a pri doplnkoch je nevyhnutná opatrnosť, aby tu nedošlo k nepríjemnému rozdielu. No má aj jednu veľkú výhodu – odtieň Ivory viac pristane pleti.

Dokonalé doplnky

V jednoduchosti je krása a tým by sa žena mala zaoberať aj pri poslednom dolaďovaní detailov. V praxi to funguje takto – ak si nevesta vyberie honosne zdobené šaty, odborníčka odporúča zvoliť jemnejšie doplnky. Naopak, ak je model jednoduchý, bez výrazných aplikácií, vtedy sa ho oplatí niečím oživiť. Napríklad náušnicami, náhrdelníkom, náramkom alebo „rozbiť“ výsledný look topánkami v inej farbe.

Závoj je diskutabilný, jeho využitie závisí od typu šiat. Čoraz viac sa ale dostáva do módy účes dotvorený živými kvetmi, ktoré má aj nevesta v kytici. Vďaka tomu vzniká farebné prepojenie. V tomto prípade sa však treba poradiť s make-up artistom a kaderníkom.

Trendy roka

Ako bolo vyššie uvedené, kreativite sa nekladú žiadne medze, a preto sa každým rokom obmieňajú trendy. V roku 2020 sa uplatnili hlavne lichotivé strihy so saténom, romantickou čipkou, ľahkým vzdušným šifónom, ktoré sú doplnené kamienkami, štrasom, či kryštálikmi. Samozrejme, nezabúda sa ani na jednoduchosť, a preto sa v kolekcii nachádzajú aj šaty bez veľkých aplikácií.

Salón Angel’s si zachováva pri výbere dostupných trendov trpezlivosť. Ešte predtým, ako ich pustia do predaja, idú sa o ich kvalite presvedčiť priamo na veľtrh do Barcelony. Stretávajú sa tam so svojím dodávateľom značky Justin Alexander a následne diskutujú o všetkých strihoch a prípadných úpravách.

Čo ponúka salón Angel’s?

Nevesta sa môže v tomto salóne cítiť vo svoj veľký deň ako princezná z rozprávky. Je to práve kvôli zaujímavým modelom, čipke a vkusnému zdobeniu. Súčasťou ich práce je aj vyškolený personál, ktorý zákazníčkam pomôže s výberom ideálnych šiat.

Rovnako je dôležitá ponuka, a preto sú pre nevesty dostupné šaty značky Justin Alexander. Kolekcie sa často skladajú aj z jej ďalších podznačiek.

V rámci hmotnosti sa snažia za pomoci krajčírky vyhovieť každej dáme, hoci je to citlivá téma. Aby si udržali svoju kvalitu, nezabúdajú ani na žehlenie a čistenie šiat, ktoré je v cene požičovného. Všetky ďalšie informácie a novinky nájdeš priamo v salóne v Senci, na Facebooku alebo webovej stránke.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.