Pexels/Jonathan Borba
Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Ako s letom odíde slnko, horúčavy a voľné dni, odíde s ním aj letná láska. „Udržiavať“ vzťah aj počas zimy vie byť náročné, pretože práve v tomto období má najvyššiu pravdepodobnosť spadnúť do stereotypu.

Počasie je mrazivé, chladné, skôr sa stmieva a v prírode sa nedá vykonávať toľko činností, ktoré sa dajú robiť v lete. Keď si chceš svoj vzťah udržať aj cez zimu, vrhni sa na tieto aktivity.

Vianočné aktivity

Ideálna činnosť v zime? Popíjanie vareného vínka alebo punču. S tým sa nedá nesúhlasiť. Tento rok sa klasických vianočných trhov nedočkáme, preto je skvelou voľbou domáce víno a punč. Stačí, aby ste si s frajerom nakúpili potrebné suroviny a môžete sa do toho pustiť.

Ak vám víno a punč nechutia, urobiť si môžete aj vaječný likér, ktorý dochutíte buď vanilkou alebo čokoládou. Pridať k tomu môžete aj spoločné pečenie vianočného pečiva, balenie darčekov pre rodinu a blízkych či sviatočné dekorovanie vašej domácnosti. Veď prečo by to mali robiť len ženy?

Netradičný adventný kalendár

Kto hovorí, že adventný kalendár je len čokoládový? V našom nedávnom článku sme ťa presvedčili o tom, že to tak nemusí byť. Keď si chceš s priateľom skrátiť čakanie do Vianoc, môžete si vyrobiť netradičný adventný kalendár.

Každý deň vykonajte jednu činnosť, ktorú zadá ten druhý. Napríklad povysávanie domácnosti, navarenie večere, spoločná prechádzka, cvičenie, právo vybrať večerný film alebo niečo kreatívne vytvoriť. Je to len na vás.

40-dňová výzva Dar lásky

Si vo vzťahu, preto asi láska znamená v tvojom živote veľa. Rovnako by to malo byť aj na strane tvojho partnera. Ak máte pocit, že váš vzťah ohrozuje stereotyp a nuda, vrhnite sa na 40-dňovú cestu s názvom Dar lásky. V malej knižke nájdete čítanie na každý deň, ku ktorému sa viaže určitá úloha, ktorú musíte splniť. Večer si do knihy môžete zapísať, ako sa vám to podarilo a zodpovedať na otázky k danej výzve.

Všetky čítania a zadania sa viažu k láske a majú za úlohu ju vo vašom vzťahu rozvinúť. Od netradičného adventného kalendára sa odlišuje tým, že sa do knihy môžete pustiť v akomkoľvek období roka.

Filmový a seriálový maratón

Napíšte si zoznam filmov, ktoré sa vám najviac spájajú s Vianocami. Nemusíte však ostať iba pri tom, a preto si tam pridajte tie, ktoré ste si počas roka „nestihli pozrieť“, ale zaujali vás. Inšpirujte sa aj trendmi, napríklad na Netflixe. To platí aj pre fanúšikov seriálov. Môžete vyskúšať niečo nové alebo zaspomínajte na staré dobré klasiky. Pamätáš si ešte Fraisera, Alfa či iné? Aj napriek tomu, že ste obaja dospelí, možno vám chýbajú aj obľúbené animované, inšpirujte sa výberom v našom článku.

Čo takto aj obľúbené filmy na pokračovanie? Zhliadnuť viac dielov aj za jeden deň nebude pre vás počas zimy predstavovať ani najmenší problém. Harry Potter, Pán prsteňov, Hobit a mnohé iné, na ktoré potrebuješ naozaj čas.

Milostný maratón

V tomto chladnom počasí sa každý rád zahreje. Čo takto vyskúšať nové polohy? Alebo si to len tak rozdať aj viackrát za deň ako ste to robili na začiatku vzťahu. Tipy a inšpiráciu môžeš nájsť aj v našich dating článkov. Napríklad týchto 5 vecí muži v posteli milujú, ale nepovedia to.

Ktorú z týchto aktivít ideš navrhnúť frajerovi ako prvú?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating