Možno je len chytrejší ako ty.

Častokrát si vybudujeme vzťah tým, že spolu málo komunikujeme, vidíme toho druhého ako dokonalého, bez chyby a je pre nás očarujúci. Postupne si staviame naše egá a snažíme sa čo najviac vyťažiť zo vzťahu tým, že sa meníme. Meníme naše priority, sny, ľudí a snažíme sa byť šťastne zamilovaní a naozaj múdri. Vraj sme dospeli a pochopili sme, o čom je láska.

Chvalabohu, nie každý vzťah je o tomto a ja netvrdím, že tvoj vzťah je taký istý. Nie som pesimista a zradca tejto doby a verím na pravú lásku, na úprimné pocity a na to, že spolu môžu byť ľudia do konca života.

Ak ti niekto povie, že si ťa nezaslúži, ver mu. 

Pretože nechce byť s tebou. 

Nehovorím, že som neraz nepovedala priateľovi, aký je skvelý a úžasný, ako by si veľmi zaslúžil iné dievča a ja som iba na obtiaž. My, ženy, to veľmi rady komplikujeme našim polovičkám a rady sa zhadzujeme a podceňujeme. Je asi aj normálne občas to povedať, no ver mi, že ak to hovoríš často alebo to on hovorí tebe, niečo nie je v poriadku.

Stalo sa mi párkrát, keď som sa skvelo zamilovala, že mi chalani povedali vetu „Nezaslúžim si ťa. Prepáč.“

Ja, vtedy hlúpučké stvorenie, ktoré tak strašne túži po láske, objatiach a úprimných citoch som nechápala, čo sakra to má znamenať, keď dovtedy si mi, môj milý, vypisoval slohy o tom, ako sa na mňa tešíš, ako sa ti páčim a čo si pochopil. A teraz toto? Zrada. Áno, my ženy, nechápeme, prečo to muži píšu a myslia si. Avšak dnes viem, že ten chalan mal ozaj pravdu. Nezaslúžil si ma. Vedel to hneď bez toho, že sme spolu začali chodiť. Nie je normálne, že ti to vypisuje bez toho, aby spoznal tvoje naozajstné kvality a plusy či mínusy vo vzťahu. Píše ti to preto, lebo to pochopil. Že by ťa neurobil naozaj šťastnou, že by to nevyšlo a vy by ste mali zbytočne puknuté srdcia.

Myslela som si, že to píše preto, aby som mu povedala tiež jeho dobré stránky, aby videl, že po ňom túžim a chcem s ním byť. Poviem ti, že väčšina mužov s frázou: „Nezaslúžim si ťa.“ to myslia skutočne vážne a nechcú ísť hlbšie s citmi. Väčšina. Znamená to, že vidia, aká si skvelá a úžasná ženská a vlastne sa im aj páčiš, ale to je všetko. Jednoducho nechcú byť s tebou viac. Inak povedané: Nezaslúžia si ťa.

Možno aj ty si to občas pociťovala, že ten chalanisko bol naozaj kus, mal aj čo to v hlave, bol milý a vtipný, ale niečo ťa skrátka zastavilo a ty si si povedala, že s ním do vzťahu nejdeš. V podstate ti nič na ňom nevadilo, páčil sa ti a myslela si naňho často, ale proste nie.

Tak to býva i opačne, ak naozaj často od svojho priateľa počúvaš takúto vetu, pohovor si s ním. U mužov to naozaj nebýva zvykom. Nie sú ako my, domýšľavé a večne zhadzujúce sa tvory. Taktiež počúvni svojho potenciálneho frajera, možno má skutočne pravdu a ty by si si len ublížila.

Počúvaj ľudí.

Pretože naozaj nie každý si ťa zaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.