Kurzy pre ženy
Pexels/Emma Bauso, Pexels/KoolShooters

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Potrebuješ zažiť niečo nové? Práve kurzy ti pomôžu zahodiť nudu a získať nové zručnosti a skúsenosti. Niektoré ti ponúknu relax, iné ti prinesú úplne nový pohľad na svet alebo ti dajú cenné rady do každodenného života. Musíš si len premyslieť, ktorý by si chcela absolvovať a potom sa už len stačí prihlásiť.

Ak sa hodláš využiť svoj voľný čas vzdelávaním sa vo svojom odbore, ktorý študuješ alebo v ktorom pracuješ, môže ti to len pomôcť v tvojej kariére. Kurzy však nie sú tvorené len na prácu. Urobiť si môžeš aj kurz záujmovej aktivity, ktorú by si sa chcela naučiť, ale doma ti to nejde. Alebo sa zabaviť s kamarátkou, mamkou či sama v spoločnosti ľudí, ktorí majú rovnakí záujem.

Ak naozaj uvažuješ, že potrebuješ vo svojom živote nový vzruch musíš si vybrať ten správny. Dôvod je jasný, ak začneš navštevovať kurz, ktorý ti nesedí, spôsobuje ti úzkosť alebo dokonca vytvára v tebe strach, nebudeš tam chcieť chodiť a nebude to spĺňať svoj účel – naučiť sa niečo nové.

Hrnčiarsky kurz

Vždy si obdivovala vo filmoch ako niekto v pokoji vytvára krásnu keramiku, misky, hrnčeky alebo poháre? Vyskúšaj si to na vlastnej koži a vytvaruj si vlastnú misku na ovocie alebo pohár na kávu.

Tento kurz však neponúka len nové zručnosti, ale aj relax. Tu sa sústredíš len na svoju predstavivosť a ruky. Zahoď starosti, hnev, stres a všetko, čo ťa ťaží a vytvor niečo, čo bude mať pre teba špecifické čaro.

hrnčiarstvo
zdroj: Pexels/KoolShooters

Kurzy maľovania/kreslenia

Vypni hlavu, zober štetec a začni maľovať. Najlepší kurz, ktorý ti zároveň ponúkne relax, ale naučí ťa aj správnej technike maľovania na plátno, uhlíkom či akrilovými farbami je práve kurz maľovania.

Na tomto kurze sa fantázii medze nekladú a ty tak pokojne môžeš kresliť obrazy z vlastnej hlavy alebo s predlohou. Vybrať si môžeš sama, či sa chceš venovať skôr kresbe ceruzkou alebo radšej maľbe na plátno farbami.

maľovanie na plátno
zdroj: Pexels/olia danilevich

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife