Asi sa zhodneme na tom, že animované filmy milujeme všetci, bez ohľadu na to, koľko máme rokov. Niektoré (teda väčšinu) z nich sme videli aj niekoľkokrát a nikdy nás neomrzí pozerať ich. Dokonca je ťažké vybrať si len jeden animák, ktorý je najobľúbenejší.

Pri niektorých rozprávkach si neprídu na svoje len deti, ale odnesú si z nich niečo aj dospelí, preto sa stále tešia takej veľkej obľube. Náš zoznam by mohol byť oveľa dlhší, ale vybrali sme také filmy, ktoré patria naozaj medzi tie najviac obľúbené. Máš medzi nimi svojho favorita aj ty?

V hlave (Inside Out)

Emócie máme všetci, no niekedy je ťažké ovládať ich. Možno to bude tým, že oni zväčša ovládajú nás. Predstav si, že by si v hlave mala niekoľko maličkých osôb, ktoré by rozhodovali, čo a ako budeš robiť. No aj keď nastanú nejaké problémy, dôležité je zachovať chladnú hlavu a myslieť pozitívne.

Hore (Up)

Všetci túžime prežiť lásku svojho života. Carl ju prežil, no jeho žena odišla skôr, než čakal. Aj napriek vyššiemu veku sa nevzdal a vydal sa na najväčšie dobrodružstvo svojho života. Netušil však, že spoločnosť mu bude robiť malý chlapec Russell.

Príšerky, s. r. o. (Monsters, Inc.)

Staršia rozprávka, no stále sa oplatí vidieť ju. Je jasným príkladom toho, že silné puto môže vzniknúť aj medzi dvoma úplne odlišnými bytosťami. Niekedy prvý dojem môže klamať a pod maskou tvrďasa sa ukrýva mäkké srdce.

Coco

Neboj sa ísť si za svojím cieľom. Miguel sa túžil stať hudobníkom, aj keď mu to rodina nechcela dovoliť. To však nebol dôvod, aby sa vzdal hneď na začiatku.

Wall-E

Roztomilý robot, ktorého celoživotným údelom bolo spracovanie odpadu. Až kým sa neobjavila Eve. Wall-e bol zrazu bojazlivý a nedokázal vyjadriť svoje pocity. No časom sa osmelil.

Zootropolis (Zootopia)

Predstav si, že by si žila na mieste, kde by si mohla byť čímkoľvek, čím by si len chcela. Niekedy je ale ťažké preraziť v silnej konkurencii, no keď sa nevzdáš, uvidíš, že dosiahneš veľké veci.

Ratatouille

Príbeh, ktorý je jasným dôkazom toho, že keď niečo chceš, musíš si za tým ísť a dosiahneš to. A môžeš byť čím len chceš, aj keď si okolie myslí presný opak.

Leví kráľ (The Lion King)

Niekedy sa k moci dostanú aj tí, ktorí si to nezaslúžia a získali to podvodom. Dobro ale často predsa len zvíťazí nad zlom. Len sa nesmieš báť a nemôžeš sa nechať odradiť.

Shrek

Vzhľad nie je všetko. Aj na prvý pohľad škaredý obor môže mať dobré srdce, len ho niekto musí obmäkčiť. A keď sa rozhodneš , že urobíš všetko pre to, aby si splnil, čo si sľúbil, začne to byť naozaj zaujímavé.

Ako si vycvičiť draka (How to Train Your Dragon)

Nie vždy musíš zapadať medzi ostatných. Práve vďaka tomu, že si iná, si výnimočná a môžeš dosiahnuť veci, o akých sa ostatným ani len nesníva. Len sa nesmieš vzdať a musíš si ísť za svojím cieľom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.