Šťastná žena žije pre daný okamih

Stále na niečo čakáme, nie je to tak? Celý týždeň sa tešíme na víkend. V zime sa tešíme na leto. A nakoniec sa tešíme na Vianoce a Silvester. Pričom po ňom tento kolotoč začína opäť od začiatku. Ale čo daný moment?

Zamyslela si sa niekedy nad tým, koľko veľa času strávime čakaním na niečo, čo trvá len zlomok chvíle? Čo sú to dva v porovnaní s piatimi? Alebo dva týždne so 6 mesiacmi? Alebo jeden večer v porovnaní s 11 mesiacmi? Trošku srandovne to teraz znie, však? Teraz sa na chvíľu zastav. Vyčisti si hlavu a spomeň si na posledný deň, kedy si si oddýchla, zabavila si sa alebo si sa venovala len tak sama sebe. Vždy sú to len vyššie spomínané časové úseky?

Naozaj som presvedčená, že nie

Ver mi, drahá, bola som rovnaká. Stále som čakala na tých pár magických dní v roku. Až som si uvedomila, … na výlet môžem ísť kedy chcem, stačí si len zatriediť čas. Večerať s rodinou môžem tiež hociktorý deň. A ten Silvester? Stretnutie s partiou sa tiež dá naplánovať hociktorý mesiac v roku. Čiže, čo sa zmenilo?

Začala som žiť v daný moment

Prestala som sa báť ako dopadne víkend a či pôjdem v letnom mesiaci na dovolenku. Začala som brať život taký je a vieš čo? Prestala som život len prežívať. Skutočne som začala žiť. Samozrejme nedá sa lyžovať, keď je vonku 35°C, ale zase je to čas ako stvorený na kúpanie, grilovanie alebo prechádzku do lesa.

Keď prestaneš čakať na pár momentov v roku, skutočne zistíš, aký máš bohatý a miestami až perný život. Ja sama niekedy neviem, kde skôr skočiť a to som si povedala, že môj víkend má 7 dní. Obrazne, lebo treba aj zarábať chechtáky na tie výlety. No úprimne?

Nikdy mi nebolo lepšie v mojom živote. Necítila tak spokojná. Nikdy som si tak neužívala svoj vlastný život. Ak by som mohla povedať len jednu jedinú vec môjmu mladšiemu ja, bolo by to presne toto. Nech nečaká na záchranný víkend. S odstupom času si uvedomujem, o koľko dní som prišla. A to, čo som raz čítala mi dáva konečne význam.

Človek má len dva životy a ten druhý začína vtedy, keď si uvedomí, že ho má len jeden! Aké jednoduché slová a toľko pravdy. Tak začni žiť, drahá, a to ešte dnes. Nepremárni už ani jeden deň čakaním na pár dní z 365 dňového fondu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife