instagram.com/viktoriasuchanova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Viktória Suchánová je devätnásťročná fotografka, ktorá si už teraz môže na svoje konto pripísať jeden úspech. Jej fotografie si vybral známy časopis Vogue Italia. Ako vníma mladá Slovenka túto príležitosť a čo ďalej chystá prezradila v rozhovore pre Odzadu.sk.

Netreba ani profesionálny foťák

Aktívnemu fotografovaniu sa venuje štyri roky. Začalo sa to klasickým tvorením profilovej fotky na sociálne siete, no potom boli byť jej ciele vyššie. Ako teda dostala svoje výtvory do talianskeho Vogue? „Bola to neopísateľná radosť. Pre niekoho je to určite len banalita, no pre taký môj osobný posun to znamená veľa. Fotky som posielala vyše pol roka a vždy neúspešne a teraz vrámci jedného týždňa mi prijali hneď dve fotografie. Presne v moment, kedy som to už chcela vzdať a proste sa na to vykašľať, prišlo toto prekvapenie,“ opísala svoje emócie.

Je to pre ňu veľká česť a táto cesta určite nebola ľahká. Vogue si zakladá predovšetkým na originalite. „Čím zaujímavejší námet, človek, prostredie je, tým lepšie. Čiže k tomu aby ste sa dostali do talianskeho Vogue nepotrebujete ani modelku a dokonca ani profesionálny foťák,“ prezradila zaujímavosť.

View this post on Instagram

Šok za šokom. Od minulého pondelka to ide jedna radosť. Keď mi v pondelok vzali moju prvú fotku do Vogue, išla som sa zblázniť od radosti, no už som premýšľala, ktovie kedy mi zoberú ďalšiu, keďže som sa snažila vyše pol roka a nič. No ani vo sne by ma nenapadlo, že sa to stane o týždeň neskôr. Dnes ráno sme vyrazili na náš výlet po východe Slovenska a hneď po 9 nás prekvapilo to, keď z rádia zaznel môj hlas. Veľmi ma teší, že sa Vám rozhovor páčil a ďakujem za všetky správy lebo toľko čo som ich dostala za posledný týždeň som asi ešte nedostala😂😅 no a aby toho nebolo málo, o 10 mi prijali túto fotku opäť do Talianskeho Vogue💛 no radosť bola rovnaká ako pred týždňom 🥰 dúfam, že sa Vám aj táto bude páčiť 💛🌷 majte krásny týždeň

A post shared by Viktória (@viktoriasuchanova) on

Prirodzenosť je najlepšia voľba

Tu však jej cesta nekončí. Viktória priznala, že si už nevie predstaviť život bez tejto umeleckej činnosti a stále sa má čo učiť. Chce sa tomu venovať aj naďalej a hlavne tvoriť s láskou. Na celom tomto procese zbožňuje hlavne voľnosť. „Nikto ma do ničoho nenúti a fotím, čo chcem. Na jednu stranu veľmi rada fotím lásku a úplne prirodzené fotky, no na druhú stranu ma to ťahá aj k takým magazínovým fotkám, ktoré sa však stále snažím robiť veľmi prirodzene,“ opísala svoje kreatívne zameranie. Jej tvorba má hlboký význam a ide jej hlavne o jednu vec: „Snažím sa odkázať to, že prirodzenosť a pravá emócia je vždy tá najlepšia voľba.“

Tu a teraz

Viktória túži spoznávať ďalších ľudí a ich príbehy, aby to tak dokázala správne stvárniť. Inšpiráciu dokáže nájsť všade vôkol seba, no najradšej fotí osoby, ktoré ani nevedia o jej prítomnosti. „Najradšej fotím ľudí, ktorí sa tešia na fotenie, nie sú tam nasilu a vedia sa uvoľniť (náročná ja viem). No naozaj sa nedá povedať koho. Vždy sa snažím s danými ľuďmi rozprávať, uvoľniť atmosféru, sem-tam aj zavtipkovať no najlepšie je, keď si ma vôbec nevšímajú a užívajú si daný moment,“ opísala proces fotenia.

Ak si aj hľadá ten správny ateliér, jej odpoveď je jasná: „Príroda je môj jediný a najobľúbenejší ateliér a tam je inšpirácie nespočetne veľa,“ uzavrela mladá fotografka.

Ďakujeme Viktórií Suchánovej za rozhovor a prajeme mnoho ďalších úspechov!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory