Sklamanie

Ak máš pocit, že ťa prenasleduje sklamanie a život ti neustále hádže polená pod nohy, nie si v tom sama. Často sa ocitáme v situáciách, kedy nás zradia blízki ľudia alebo sa nám nedarí dosiahnuť vytúžené ciele. Pravda je taká, že život nie je vždy fér, no dôležité je naučiť sa, ako sa s týmito prekážkami vyrovnať a ísť ďalej.

V tomto článku sa pozrieme na spôsoby, ako zvládať sklamanie a nájsť v živote nové dôvody na radosť a motiváciu.

Musí si tým prejsť každý z nás – stretnúť v živote človeka, ktorému budeme dôverovať, no nakoniec zistíme, že on sa na naše pocity vôbec nepozerá. A nikdy ani nepozeral. Inak by neranil niekoho, kto ho považoval za tak blízkeho.

Nemusí to však byť ani blízka osoba, sklamať ťa môže kolega z práce, s ktorým si si tak rozumela, sused, ktorému si toľko pomáhala, priateľka, ktorá ti bola ako sestra, ale aj rodičia, ktorí v teba neveria.

Sklamanie v živote nie je jednoduché

Všetkých spája jedna spoločná vec – že ty za nič nemôžeš. Teda, ak máš čisté svedomie a aj tak si zažila túto bolesť. Pamätaj si, že to bolo ich rozhodnutie zradiť tvoju dôveru, nie tvoje. A vieš čo ešte? Môžeš byť za to naozaj rada.

Pýtaš sa prečo? Prečo by si mala byť rada za tak nepríjemnú skúsenosť? No hlavne preto, že ti otvorila oči. Predstav si, že by si mala tak falošného človeka vedľa seba oveľa dlhšie. Čo je lepšie? Prísť na to a zavrieť za ním dvere alebo si ho v živote nechať, nech z teba vysaje všetko dobré?

Je to lekcia od života, skúsenosť, z ktorej sa máš poučiť. Že veriť musíš v prvom rade iba sebe a svojim pocitom. Nie každému musíš ihneď otvoriť svoje srdce. Že nájsť niekoho, kto by ťa nikdy nesklamal, je veľká vzácnosť.

Nepoddávaj sa smútku, dvihni hlavu hore a všetkým tým, ktorí ti ublížili, ukáž, že máš na viac. No pre nich už v tvojom živote miesto nebude. Ich smola. Neplánuj pomstu, tým by si si len ublížila. Počkaj, kým to za teba vyrieši karma. Čím viac budeš v sebe nosiť zlosť, krivdu a iné negatívne emócie, tým viac sa budeš cítiť slabšie. Otoč list a začni novú kapitolu, posilnená aj o túto skúsenosť. Postupne sa ti vyselektuje okolie a ostanú pri tebe iba tí praví.

Prečo sú muži neverní? Podvádzanie vo vzťahu je citlivou témou, ktorá často vyvoláva otázky a nejasnosti. Mnohé ženy sa pýtajú, prečo niektorí muži „zahýbajú“ aj napriek tomu, že majú skvelé partnerky. Hoci neexistuje jednoznačná odpoveď na túto otázku, existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu mať vplyv na túto situáciu. Život vie byť poriadne krutý a často sa s nami nemazná. Prečítaj si v našom predošlom článku viac o bolesti, ktorú dokážu spôsobiť práve neverní chlapi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife