Silná žena s krátkymi vlasmi
Pexels/Brenner Oliveira

Každá z nás to už zažila, ak nie, tak ju to čaká. V živote totiž spoznáme mnoho ľudí, ktorí nám uštedria rôzne lekcie. Zo všetkých si niečo odnesieme, aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sa v tom žiadne pozitívum nemôže nájsť. Do nášho sveta neprídu len tí, ktorí nás potešia, ale aj tí, ktorí nás sklamú a zradia. Bez ohľadu na to, ako blízko k nám majú. Avšak, len karma by im to mala vrátiť späť.

Je to, akoby si bola opäť to malé dievčatko, ktoré sa chcelo pomstiť spolužiačke, pretože ju zahanbila pred chlapcom, ktorý sa jej páčil. Ako v amerických filmoch, keď si protivné baby vymysleli diabolský plán. No každý jeden sa končil tým, že zlo vytvorilo len ďalšie zlo a celé to malo katastrofálne následky. Neber preto pomstu do vlastných rúk.

Karma presne vie, ako na to

Nezáleží na tom, ako veľmi ti niekto ublížil, ani na tom, ako veľmi si ty sama nahnevaná. Pomsta síce vraj býva sladká, no nie je to koniec. Práve naopak, rozbehneš tým kolotoč udalostí, ktoré sa ti vrátia ako bumerang. V momente, kedy sa vedome rozhodneš byť zlou, si to vesmír zapamätá a vráti ti to aj s úrokmi. Pretože si vedela, čo robíš a chcela si niekomu naozaj ublížiť.

Hoci len maličkou škodoradostnou ranou. No ako vieš, to čo dáš, sa ti aj vráti. V tomto prípade si ty tá, ktorá spravila prvý krok, aj keď si myslíš, že to bolo len na tvoju obranu. Že si sa zastala samej seba a vrátila úder. No to robiť nemusíš, pretože karma, Boh, vesmír alebo čokoľvek, čomu (ne)veríš, to naozaj vybavia za teba. Presne vedia, kedy a ako vrátiť dobro, ale aj zlo.

Ako sa hovorí, priateľov si drž blízko, no nepriateľov ešte bližšie. Vráť im zlo dobrom, ukáž, že ty nie si tá, ktorej bolo ublížené a nebudeš vešať hlavu. Nahoď úsmev a ver, že všetko más svoj čas. Raz sa len pousmeješ nad tým, aký bumerang sa vrátil do života človeku, ktorý ti poranil dušu. Bez toho, aby si ho musela hodiť ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife