unsplash.com

Z času na čas si človek prejde aj tým, čomu sa snaží celý svoj život vyhýbať. Sklamaním, zlomeným srdciam, hádkam, sporom, intrigám. Je toho veľa, čo sa môže pripliesť do života každému jednému z nás. Mnoho ľudí to položí, veľa ľudí sa ihneď vzdá a psychicky ich to dostane na kolená. Nič z toho však nie je také zlé, ako sa zdá. Priznávam, bolí to… a poriadne! Ale práve tieto momenty ťa robia silnejšou.

Niektoré veci, ktoré sa na prvý pohľad zdajú neznesiteľné, bolestivé a nepochopiteľné začnú dávať zmysel až po dlhšej dobe. Človek sa vtedy na veci pozerá z inej stránky, takzv. ,,s nadhľadom“. Či už ide o stratu priateľa, zradu kamaráta alebo čokoľvek iné, všetko to veľmi bolí, ale čas lieči a práve ten ti niekedy ukáže, prečo ťa život postavil do tejto situácie. Všetko ti raz začne dávať zmysel, len musíš byť trpezlivá.

Každý sa s bolesťou vyrovnáva inak. Niekomu pomôže, keď ide medzi ľudí, niekto si naivne myslí, že povestný alkohol zahojí všetky rany, iní zas ležia doma v posteli. Je mnoho spôsobov, ako uniknúť z rúk mizernej nálade a zlomeného srdca. Podmienkou však stále je, že sa nemôžeš vracať do minulosti. Je to pasé a už sa to nevráti. Nikdy. Jediné, čo môžeš spraviť, je zmieriť sa s tým, odpustiť si a tešiť sa na všetko čo príde. Nemysli si však, že to príde za dva dni. Každá rana potrebuje byť zahojená a zacelená časom, aby sa už nikdy neotvorila aj keby prišiel ten istý vietor, ktorý ťa postrčil do priepasti.

Spánok

Skúšala si už niekedy terapiu spánkom? Spánok nie je dôležitý len pre našu fyzickú stránku, ale hlavne pre tú psychickú. Mnoho ľudí si v časoch krízy odopiera spánok, pretože sa trápia stále viac a viac. To je, ale chyba. Po tom všetkom, čím si tvoja myseľ prešla potrebuje reštart. Vypnúť a zbaviť sa všetkého, čo ju ťaží. Únava a bolesť, s ktorou sa tvoje telo vysporiada ti odoberá energiu a taktiež chuť do života. Ak si myslíš, že je to len dočasná úľava, tak to určite vyskúšaj. Veľa spánku ti pomôže pozerať sa na veci triezvejšie a ponúkne ti iný pohľad na veci. Napokon.. niekedy je lepšie uniknúť do sveta snov.

 

Knihy, filmy, seriály

Môžno sa to ani nezdá, ale dobrá kniha vie zahojiť naozaj veľa rán. Niekomu pomáha siahnuť po knihe, ktorá je podobná jeho životu, niekomu sa zas páči fikcia s happyendom… Každá kniha ti však pomôže ponoriť sa do iného sveta. Či už je to knižka čarovných víl, krásnej Emmily, do ktorej sa zaľúbil predavač v kníhkupectve alebo detektív Watson, ktorý vyrieši všetky záhady sveta.

Žijeme vo svete, kde je taktiež množstvo filmov a seriálov, ktoré ťa rozosmejú alebo ťa nechajú zamýšľať sa nad problémami ľudstva a ver mi, že pri nich nebudeš mať čas zamýšľať sa nad tými svojimi. Chcem tým povedať, že akýkoľvek iný svet ti pomôže odosobniť sa od svojich problémov a ponoriť sa do života niekoho úplne iného. Je to krásne a zároveň veľmi zaujímavé.

 

Párty, párty a ešte raz párty

Určite si už bola aspoň raz na nejakej párty. A ak nie, tak je najvyšší čas. Niektorí ľudia, síce nemajú radi socializovanie sa, ale úprimne, nie je lepšie odreagovanie, ako kvalitná hudba, ľahké drinky a kopa priateľov. Tvoj večer nemusí vyzerať, ako utápanie sa v kýbloch zmrzliny a sledovanie Netflixu až pokým nezaspíš. Tiež nie je najlepšie riešiť problémy tvrdým alkoholom. Aj keď to robí mnoho ľudí, uvedom si, že je to len falošná a dočasná úľava, ktorá sa aj tak po čase premení na oveľa tvrdšiu bolesť. Nerob zúfalé veci, kvôli tomu, že momentálne slnko nesvieti a vyraz si radšej von s tvojimi kamarátmi. Uvidíš, že praví priatelia ťa nenechajú trápiť sa.

Hobby

Niekedy je najlepšie nájsť si nejaký koníček. Niečo, čo si napríklad vždy chcela skúsiť, ale nemala si na to čas. Maľovanie, tancovanie, hranie na gitaru… nájdi si čokoľvek, čo by ťa zamestnalo. Teba a tvoju myseľ. Veľa ľudí skúša nové veci, hľadá nový spôsob, ako sa stať šťastným. Ak máš rada hudbu, skús sa naučiť hrať na nejaký nástroj. Ak rada varíš, tak vyváraj od rána do večera. Pečenie, šitie, behanie… čokoľvek. Ak si nájdeš niečo, čo ťa bude baviť, nie len, že zabudneš na problémy, ale bude ťa to napĺňať a každým dňom budeš šťastnejšia a šťastnejšia.

Šport

Na svete stále vzniká viac a viac športov. Všeobecne je známe, že fyzická činnosť napomáha človeku k dobrej nálade a celkove k dobrému fyzickému aj duševnému zdraviu. Nemusíš sa začať pretekať s národnou elitou, ale len tak pre zábavu. Robíš to pre seba a nie pre iných. Sú však aj takí, ktorí potrebujú k športovaniu motiváciu. V tom prípade si zvoľ ciele, ktoré chceš dosiahnuť a stále sa posúvaj vyššie. Uvidíš, že sa dostaneš z dna hore bleskovým tempom.

Hudba

Nie je tajomstvom, že hudba dokáže človeku pomôcť. Človek vie v hudbe nájsť odreagovanie, ale aj pochopenie. Texty dnešných pesničiek ukrývajú hlbšie myšlienky než si na prvý pohľad môžeš všimnúť. Skús sa zahĺbiť do slov a možno ti nejaká pesnička odpovie na otázky, na ktoré si vždy chcela poznať odpoveď.

Zvieratká

Áno, zvieratká. Ak si nikdy nemala domáce zvieratko, tak mi možno nebudeš veľmi rozumieť, ale ver mi, že napr. taký psík ťa dostane z každej depresie. Zvieratá a hlavne tie domáce, ako je pes dokážu byť skvelým príkladom pre človeka. Zvieratká ti dodajú lásku, ktorú si stratila a budú ti vďačné aj za malú granulku, ktorú im hodíš cestou do práce alebo školy. Tajnou vlastnosťou zvierat je, že dokážu vycítiť, keď niečo nie je v poriadku. Pritúlia sa k tebe a olíznu ti líčka zmáčané slzami, aby si už nebola viac smutná. No a kto by mohol plakať keby videl ten roztomilý kukuč nejakého roztomilého zvieratka.

pinterest.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife