unsplash.com

Som silná, nezávislá, hrdá! Áno, aj ja som sa pokúšala hovoriť si to každé ráno pri káve, no moje pocity a emócie ma prevládli. Bola som smutná od rána až do večera. No ako ide deň po dni, tak aj moje pocity chladli a za nejaký čas som si tieto slová dokázala povedať, no naozaj som sa tak aj cítila.

Každé sklamanie človeka mrzí. Je jedno, aký dôvod na to máme, proste sme sklamané. Je zábavné, keď sa na tie naše pocity pozrieme po nejakej dobe a spomenieme si na ne. No nikdy nezabudneme.

unsplah.com

Ak si momentálne sklamaná, určite vieš, o čom píšem, no aj tieto tvoje pocity prejdú a z teba sa stane niekto nový. Nevravím o estetických úpravách, aj keď niekedy aj to pomôže, no opisujem skôr pocit, ktorý v tebe vznikne. Každým dňom smútku a každou slzou sa v tebe vytvára niečo, ako ochrana. Keby som to mala nakresliť, nakreslím železnú oponu, ktorá sa rozprestiera po nejakom orgáne nazvanom cit a emócia.

Úspešní ľudia tvrdia, že ľudia, ktorí sa trápia majú vypracovanú svoju osobnosť. Nie nadarmo sa vraví, že ak si človek prejde niečím zlým, stane sa z neho silnejší. A je to pravda presne takto to je! Každá negatívna skúsenosť nám formuje našu osobnosť.

Keď som si to po čase začala uvedomovať, bola som vďačná za to, že som si tých zopár dní poplakala, popremýšľala a ľutovala sa. Presne toto ma spravilo novým človekom. Hoci každé ráno bolo tak strašne ťažké a smutné, som tu a žijem život, v ktorom už ľudia, ktorí mi ublížili nemajú miesto.

tumblr_oezvbrubta1rzx9xso1_1280 weheartit.com

Samozrejme, že prvé dni sú tie najhoršie, no najdôležitejšie je po čase rozmýšľať nad tým, čo vlastne chceš, čo chceš zažiť alebo akú prvú bláznivú vec v svojom živote urobíš. Po chvíľke rozmýšľania prídeš na to, aké to je fajn. Vlastne si sama sebe pánom a nikomu nič nemusíš vravieť a vysvetľovať. Stačí ak si niečo zaumieniš, zrealizuješ to a je to vonku ! Budeš šťastná, možno si v tom momente povieš, že tak šťastná si sa už dlhšie necítila.

No máme tu aj nejaké negatíva…. Posledné odstavce sa čítali úžasne, no k životu patria aj povinnosti. Či to je škola, práca alebo iná činnosť. Je našou povinnosťou skĺbiť emócie a to za čo sme zodpovedné. Teraz som sa cítila tak fajn, ale o chvíľu sa vraciam do reality a idem zase tam, kde to veľmi taktiež neklape a večer sa vrátim znova so zlou náladou. Áno je to vonku! Toto je ďalšia fáza. Musíš začať byť šťastná aj keď nerozmýšľaš nad úžasnými nápadmi. Musíš zastaviť všetky tie emócie, ktoré sú v tebe do normálu.

f040cd23acdee2be7a4d493362b96623 weheartit.com

Je to veľmi dlhá cesta, no aj tu to záleží od toho aký máme prach bolesti, no nepoznám nikoho, komu je to ľahostajné. Takže, či ti to bude trvať týždeň, mesiac, alebo rok musíš na to ísť postupne a hlavne s rozumom. Nechci aby ti bolo už na druhý deň super, pretože nebude, ale tak to má byť. Ver mi, že po nejakej dobe sa budeš smiať a budeš sa cítiť lepšie, ako nikdy predtým.

Posledné, čo by som chcela napísať je to, že ti chcem poďakovať.

Vlastne chcem povedať ĎAKUJEM TI!

Ďakujem komukoľvek, kto ma prinútil vyroniť, čo i len jedinú slzu v mojom živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating