Neverný partner

Čo ti môže zlomiť srdce viac ako zistenie, že tvoju dôveru sklamal ten, ktorý ju mal celú v rukách? Že tvoj neverný partner pošliapal po tom, čo medzi vami bolo, akoby mu na tom nikdy ani nezáležalo? Láska dostala ranu, no niekde v kútiku duše tam stále je. A ty premýšľaš, či stojí za to, aby si ju znova hľadala v jeho očiach.

Nie každý neverný partner mal na to rovnaký dôvod. Nie každý to spravil bez oľutovania. A nie každý dokáže čeliť tomu čo sa stalo a prosiť o druhú šancu. Skôr, ako mu ju však dáš, mala by si sa zamyslieť nad nasledujúcimi vecami.

Dokážem mu to naozaj odpustiť?

Možno si povieš, že stojí za to, aby ste to nezahodili, a že sa mu pokúsiš odpustiť. No si naozaj dostatočne silná na to, aby si to dokázala? Na tú bolesť nikdy nezabudneš a preto nie je ľahké vymazať zo srdca ten hnev. Odpustenie je dlhá cesta, počas ktorej sa buduje dôvera a má aj mnoho pravidiel.

Akonáhle to vytiahneš pri hádke, bude jasné, že si to nedokázala. A ak sa ti to bude vynárať pred očami vždy, keď s ním ľahneš do postele, zničí ťa to psychicky.

V čom bude druhý pokus iný?

Táto otázka je dôležitá nie len teoreticky. Naozaj musíš vedieť, v čom sa bude váš vzťah líšiť od toho, ktorý bol pred „treťou osobou“. Dáva ti tvoj neverný partner iba prázdne sľuby alebo už aj činmi dokazuje, že si bude vážiť druhú šancu?

Čo sa medzi vami zmení? Čo chceš nechať úplne rovnaké? Bude vaša dôvera naštrbená? Ako budete fungovať v bežných dňoch? Nebudeš žiť v strachu vždy, keď budete mať nejakú aktivitu bez teba? Je toho tak veľa, čo si musí nie len predstaviť, ale aj vyjasniť. Stanoviť si na začiatku nové pravidlá a hranice, cez ktoré nejde vlak.

Nesiem kus viny aj ja?

Toto je veľmi ťažké priznať, a aj keď neveru neobhajujeme, len málokedy je úplne na vine ten, ktorý podviedol. Čo ho k tomu viedlo? Ak to nebolo zámerné podvádzanie sukničkára, potom hľadaj dôvody aj vo svojom zrkadle. Možno to tentokrát dokážete spolu zmeniť, aby sa to neopakovalo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating