Pexels/Melike Benli

Začiatky vzťahu bývajú nádherné. Si plná zamilovanosti, príjemných pocitov, na nič iné nemyslíš, v bruchu máš motýle a na svet sa dívaš cez ružové okuliare. Tvoj partner je najdokonalejší na svete a nikto ťa nepresvedčí o opaku. Myslíš si, že iba on ťa môže spraviť šťastnou a nikdy to nebude inak. Pochybuješ o tom, že kvôli nemu sa raz budeš cítiť nemilovaná a plná strachu z nevery.

No ten deň príde. Možno dokonca oveľa skôr, ako by si čakala. Zrazu začneš pociťovať strach, úzkosť, stres a v niektorých prípadoch aj napätie. Začneš sa báť, že ťa partner podvedie a bude ti neverný.

Je to úplne normálne a každá z nás občas tieto pocity zažíva. Je neistá a myslí si, že by sa to niekedy mohlo stať. Ako s tým bojovať? Ako sa prestať raz a navždy strachovať o to, že ťa partner podvedie?

Dôležitá a podstatná je dôvera. Na prvom mieste dôvera k partnerovi, no a potom viera v samu seba.

Ak partnerovi plne nedôveruješ a máš o ňom pochybnosti, samozrejme, že sa budeš čoraz viac strachovať o to, že ťa opustí a podvedie. Drahá žena, je s tebou, miluje ťa, zaspáva pri tebe, trávi s tebou čas, komunikuje s tvojou rodinu a robí pre teba veci, ktoré by bez lásky nedokázal. Tak mu ver, že ťa miluje a si pre neho jediná. Ako sa má asi cítiť, ak sú jeho city úprimné, no ty sa ho trikrát do týždňa opýtaš, či ťa ešte stále ľúbi a či ti je verný? Ani ty by si sa necítila komfortne.

Druhou vecou je, že si musíš dôverovať ty. Keď máš zdravý vzťah a partnera, ktorý je milujúci, mala by si mať nejaké sebavedomie. Pokiaľ sa budeš neustále podceňovať, pochybovať o sebe, myslieť si, že nie si dosť, alebo vidieť všetky ostatné ženy ako súperky, nikdy sa vo vzťahu nebudeš môcť uvoľniť a pustiť partnera von bez pochýb. Aby si sa prestala strachovať o to, že ťa partner podvedie, musíš si byť vedomá svojich predností a silných stránok. Že si pre svojho priateľa najcennejšia a ak by ťa podviedol, bola by to jeho chyba a strata.

Kľúč k šťastnému vzťahu bez nevery je naozaj jednoduchý. Ak si však doteraz voči nemu dôveru nemala, nepríde len tak zo dňa na deň, budeš musieť byť trpezlivá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating