Unsplash/Esther Tuttle

Keď sa vo vzťahu objaví nevera, budeš sa musieť rozhodnúť, či priateľovi odpustíš alebo sa s ním rozídeš. Ak si si vybrala prvú možnosť, hneď na začiatok ťa chceme upozorniť, že to nebude najľahšie. 

Pred tým, ako mu dáš druhú šancu, by si si mala položiť týchto 5 otázok. Pýtať by si sa mala určite aj jeho. V našom staršom článku nájdeš 7 otázok na telo, ktoré odhalia, prečo to urobil a pomôžu ti pri rozhodovaní.

Uvedom si, že odpustenie nepríde zo dňa na deň. A keď mu raz možno prepáčiš, nikdy na to nezabudneš. Predsa len, ide o sklamanie, ktoré zasiahne vašu lásku a predovšetkým dôveru. Tá keď sa raz naštrbí, trvá poriadne dlho, aby sa spojila dokopy. A nejaký kúsok možno bude stále chýbať.

Čo robiť, aby ste váš vzťah zachránili

Ak si si istá svojou voľbou a zvážila si si všetky plusy a mínusy svojho rozhodnutia, v prvom rade je dôležité nastaviť si hranice. Obaja s tým musíte byť v pohode. Možno istý čas nebudeš spokojná s tým, aby chodil von a ty si vedela kde je, pretože sa budeš báť, že to urobí znovu. Je na tebe, čo chceš vedieť a ako sa dohodnete.

Musíte sa o tom rozprávať, pretože bez dobrej komunikácie nezájdete ďaleko a váš vzťah stroskotá na niečom ďalšom. V rámci rozhovorov by si mala hovoriť aj o svojich pocitoch. Tvoj partner musí vedieť, ako veľmi ťa zranil a ako sa ťa to dotklo.

Môžeš sa kvôli tomu cítiť menej sebavedomo či isto. Možno si nahnevaná, sklamaná či frustrovaná. Nenechávaj si svoje pocity pre seba a so všetkým sa mu zdôver. Iba tak sa budete môcť naozaj pohnúť ďalej a pracovať na záchrane svojho vzťahu.

Už nikdy to nebude rovnaké

Pri odpustení ti pomôže aj pochopenie toho, že partnerstvo už nebude nikdy také isté, ako bolo predtým. Preto sa o to ani nesnažte. Pracujte jedine na jeho zlepšení, pretože niektoré páry takáto udalosť dokázala aj posilniť. Je len na vás dvoch, ako to medzi vami dopadne.

Daj tomu čas. Jemu, vášmu vzťahu a aj sebe. Netlač sa do ničoho. Ten správny čas, aby si mu dokázala pozrieť do očí a povedať, že mu odpúšťaš, príde. Možno to bude o niekoľko týždňov, mesiacov alebo možno aj rokov. Buď trpezlivá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating