Unsplash/Edward Cisneros

Si momentálne vo vzťahu, no cítiš sa trochu neisto? Dôvodom môže byť to, že ty sama nemáš v hlave vysporiadané, ako by mal tvoj vzťah vyzerať a kedy by si bola naozaj spokojná. 

Pritom existuje niekoľko spôsobov, ako môžeš zistiť, čo by si od vzťahu naozaj chcela. Ak chceš zistiť, či sa nachádzaš v zdravom a naplnenom vzťahu, vyskúšaj týchto 5 metód, ktoré ti prezradia pravdu.

Nastav si vopred hranice

Už hneď na začiatku vzťahu (prípadne počas neho), by si si mala stanoviť hranice, čo dovolené je a čo nie. Určite vieš, či by si mu dokázala niektoré veci tolerovať. Ako to je s úprimnosťou, spoľahlivosťou či dokonca neverou? Je dobré si to povedať medzi sebou aj nahlas, aby ste obaja vedeli, na čom ste.

Aké sú vaše hodnoty

Sú vaše hodnoty a priority v živote rovnaké alebo sa rozlišujú? Aké máš z toho pocity? Si s tým v pohode? Hodnotový rebríček má každý z nás nastavený trochu inak a aj keď je vzťah o kompromisoch, nemala by si robiť niečo, čo ti je proti srsti. O týchto veciach je tiež dobré vedieť, aby sa aj ten druhý mohol zariadiť.

Buď k sebe úprimná

Skús si položiť tieto otázky: Zdieľa môj priateľ rovnaké hodnoty ako ja a uberajú sa naše sny a plány rovnakým smerom? Keď som so svojím priateľom, cítim sa lepšie a ako lepší človek?

Úprimnosť k vzťahu jednoducho patrí a mala by si byť úprimná aj sama k sebe. Ak máš už teraz pochybnosti, či je to ten pravý a nevieš si predstaviť stráviť s ním nasledujúce roky, asi vieš, kam tým smerujeme.

Pouč sa z predošlých vzťahov

Tvoje predošlé vzťahy môžu byť skvelým prostriedkom na to, aby si zistila, ako chceš, aby tvoje vzťahy vyzerali. Prečo sa tvoje posledné vzťahy skončili? Aké nezhody medzi vami boli? Stalo sa niečo, s čím si sa nestotožňovala a čo si mu nedokázala odpustiť? Pokojne si tieto veci spíš aj na papier a rob to aj priebežne, aby si si spomenula na všetko dôležité.

Nauč sa byť single

Možno to bude znieť ako klišé, ale najskôr musíš ty sama zistiť, čo chceš od svojho života. To dosiahneš jedine tak, že budeš chvíľu single a naučíš sa akceptovať a prijať samu seba. Ak sa nebudeš mať rada, podvedome si budeš ničiť všetky svoje vzťahy. Budeš si nahovárať, že tvoj priateľ ťa skutočne neľúbi a takéto myšlienky napokon môžu všetko zničiť. V prvom rade preto začni od seba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating