instagram/sharlotaofficial

Ambiciózna a krásna česká raperka a speváčka v jednom, Sharlota, začala svoju hudobnú kariéru už v roku 2012, kedy vydala skladbu „Do rána“. O dva roky neskôr s ňou podpísalo vydavateľstvo Blakkwood Records nahrávaciu zmluvu a dnes ju poznajú státisíce ľudí. 

Sharlota si fanúšikov získala nielen svojím všestranným hudobným talentom, extra štýlom, ale aj jej úžasnou energiou, ktorú vkladá do každého projektu. Čo dokázala aj pri natáčaní novej českej krimi komédie Ubal a zmizni!, ktorá sa mimochodom už dnes dočkala svojej premiéry.

Srší z nej sebavedomá ženská energia, ktorá nabije nejednu z nás. Ak sa chceš o nej dozvedieť viac informácií, ktoré len tak nenájdeš na internete, si na správnom mieste.

Ocitla si sa na hudobnej scéne s jasnou dominanciou mužov. Prijali ťa alebo si musela “zabojovať”? 

Som jedna z mála, ktorá to robí, to už za seba hovorí, že to nie je jednoduchá pozícia. V tomto odvetví získať ten rešpekt od mužov je ťažšie, než keby som bola chlap. Zažila som to nielen na koncertoch, ale vo všeobecnosti, keď som vydávala hudbu. Podpora rodiny a priateľov mi veľmi pomohla, aby som to vydržala. Na druhej strane, keď niekto robí niečo, lebo chce, vychádza to z jeho vnútra a venuje sa tomu naplno, zvládne to.

Máš v niekom inšpiráciu, kto ťa ovplyvňuje či tvoju tvorbu? 

Nikdy som nemala človeka, ktorý by ma vedel nakopnúť, že „vau“, robí toto, a tak to idem skúsiť. Riadila som sa len tým, čo chcem robiť ja. V dnešnej dobe je ale ťažké prísť s niečím úplne novým. Vždy sa nájde niekto na svete, kto to má podobne. Ale vždy som bola u nás prvá, ktorá skúsila napríklad parochne, aj keď na to neboli vždy pozitívne ohlasy.

Myslím si, že to potom dodalo odvahu aj ostatným babám, ktoré začali nosiť a robiť to, čo chceli, aj keď s tým ostatní nesúhlasili. Nebojím sa, skúšam veci, lebo som názoru, že život máme len jeden a nikdy nevieme, čo sa môže stať. Snažím sa žiť život naplno. To je proste moje motto.

Tvoj styling je neprehliadnuteľný. Vždy si chcela vyčnievať z davu? Stretávaš sa s hejtmi, keďže Česi sú skôr konzervatívni?

Od mala ma mama obliekala extravagantne, lebo taká je moja mama – extravagantná. Takže mne to prišlo ako normálna záležitosť. Už na strednej som sa stretávala s tým, že ľudia boli šokovaní tým, čo som nosila. Čiže na hejt či urážky som bola zvyknutá od malička.

Pre mňa bolo vždy dôležité, ako sa cítim ja. Ani ja som nikdy nekecala ostatným, čo majú na sebe, pretože to nie je pre mňa podstatné, pre mňa je dôležité, aký je človek vo vnútri. Sú však dni, kedy ma to zamrzí a nechápem, kde sa v tých ľuďoch berie toľká negativita. A vlastne je jedno, či mám na sebe niečo extravagantné alebo nie, lebo mne do toho už zasahujú aj moje tetovania.

Keď už si spomenula tetovania. Aký máš k nim vzťah, a ktoré z tých tvojich je najviac crazy?

Tetovania podľa mňa odrážajú osobnosť človeka. Nie som ale zástancom, že by teraz každá kérka musela mať hneď hlbší význam. Môj priateľ má aj také, ktoré odkazujú na vtipné situácie alebo čierny humor.

Čo sa týka mojich kérok, mám na tele napríklad aj také kontroverzné – tampón s popisom “your opinion”. Pripomína mi to, že mám mať názory ostatných u zadku. Narodila som sa sama, umriem sama. Tetovania mi dodali sebavedomie.

Ako to máš vo vzťahu? Si stále drsná raperka alebo nežná žienka domáca?

Tak, ako na ľudí pôsobím, taká som aj vo vzťahu. Ja som taký oheň a potrebujem k sebe vodu, čo ma dokáže vyrovnať a ukľudniť. Môj priateľ je viac flegmatický, dokáže ma vždy ukľudniť, je tu pre mňa za každých okolností.

Postrehli sme zásnuby s priateľom. Plánujete svadbu do roka a do dňa?

Zasnúbili sme sa vo februári tohto roku. Chceli sme to všetko stihnúť do septembra tohto roku, ale bojím sa, že kvôli našim projektom a tomu, že rodinu máme kade tade, by to bolo všetko na rýchlo a stresujúce. Takže to asi nestihneme a v zime sa nechcem vydávať (smiech).

Prečo podľa teba v súčasnosti stroskotávajú vzťahy? 

Forma dnešných vzťahov sa veľmi zmenila. Ja som taká stará škola, mala som len dvoch partnerov. Keď som s niekým, chcem s ním niečo budovať. Tým, že ja som riešila už od malička vzťah mamy a otca a ich rozvod, už som vedela, čo vo vzťahu nechcem a naopak, po čom túžim.

Podľa mňa ľudia medzi sebou málo komunikujú o svojich pocitoch, držia v sebe emócie a potom to vybuchne a nevedia to riešiť. Tým, že si na internete vedia rýchlo nájsť niekoho iného, nemajú túžbu o vzťah bojovať. Keď neboli telefóny, Facebook a tak, riešili sme veci osobne.

8. júla bude premiéra filmu Ubal a zmizni, kde stvárňuješ kontroverznú postavu – striptérku. Prečo práve táto postava? 

Nie že by som sa preto rozhodla, ozvali sa mi od filmu, či by som chcela prísť na casting, že hľadajú potetovanú blondínu. To, že to bola striptérka, je vedľajšie. Som z toho hotová, neviem si na túto rolu zvyknúť, samú seba poznám ako speváčku, no keď som sa videla vo filme, bola som v šoku, hovorila som si, že to nie som ja, ale nejaká moja staršia sestra (smiech). No keď sa zapne kamera, dám sa do profesionálneho tranzu, a vlastne ani neviem, ako som to mohla dokázať.

Málokto o mne vie, že som chcela ísť na drámu za herečku, chodila som aj na herecké hodiny k Veronike Žilkovej. Ako som tam chodila a učila sa to, strácala som k tomu vášeň. Tak som si vybrala školu, ktorá nie je mojím koníčkom, aby som k tomu nemala odpor. Išla som na policajnú školu, ale to herectvo ma od detstva bavilo.

Zdroj: CinemArt SK
zdroj: CinemArt SK

Rýchly výber

Šaty alebo nohavice? Nohavice, na šaty musím mať náladu. Z mesiaca som 25 dní chalan a zvyšok baba.

Kabelka alebo ruksak? Viac nosím kabelky.

Rúž alebo maskara?  Určite rúž, lebo mám umelé riasy.

Good boy alebo bad boy? Narovinu, sledujem ženy, sú krajšie ako chlapi. To bude asi tým, že som mala byť chalan, ale až po narodení sa ukázalo, že som dievčatko, takže vo mne ostal taký chalan uväznený v ženskom tele. Mňa skôr berie, ako sa cítim s tým mužom, aký je charizmatický.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory