Žena sa opiera o mužskú hruď

Aj keď mnohé odlúčenia od milovaného partnera bolia, sú tu aj také, pri ktorých si vydýchneš od úľavy. Nie preto, lebo sa tešíš, ale preto, lebo vieš, že to bolo jednoducho správne rozhodnutie pre oboch z vás. Rozchod z rozumu nebýva prekvapujúci, no aj tak je to veľký krok. A čo sú jeho najčastejšie dôvody?

Ak ide o dvoch rozumných ľudí, ktorí vedia, že aj napriek láske musí prísť rozchod, potom je to vlastne to najlepšie, čo môžu urobiť pre seba navzájom. Lepšie je ukončiť to skôr, než prídu väčšie problémy a z lásky sa stane nenávisť.

Iný životný štýl

Protiklady sa priťahujú, no ak je váš život diametrálne odlišný, potom iskra či prvotné zamilovanie sa, nestačia. Rozdiely sú krásne, ale niekde sa musíte aj stretávať, aby ste si vzájomne rozumeli. Keď však žijete vo vlastných svetoch, v ktorých sa vaše názory, záľuby či zvyky nedajú skĺbiť, bude lepšie, ak zostanete radšej iba priatelia.

Pár ukončuje vzťah
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Kariérny postup

Láska alebo kariéra? Túto otázku si položí mnoho ľudí, ktorým sa zrazu otvoria možnosti, po akých túžili. Ale čo ak sa jeden musí kvôli práci odsťahovať a ten druhý nemôže opustiť svoje zázemie? Čo ak ísť za kariérou znamená nemať na seba čas?

Ktovie, ak je to skutočná láska, možno si k sebe ešte niekedy cestu nájdete. Hlavné je, aby ste išli za svojím šťastím každý sám, inak to budete vždy ľutovať. Všetko je to o hodnotách, ktoré má každý nastavené inak.

Rozdielne ciele v budúcnosti

Rozchod z rozumu môžu zapríčiniť aj vaše predstavy o budúcnosti. Možno dokážete skĺbiť prácu so vzťahom, no ak sa obaja vidíte o pár rokov na iných miestach, potom je zbytočné, aby ste strácali čas po boku niekoho, kto tam s vami (nechce byť a) nebude. Vedieť, aké máte plány do budúcnosti, si musíte vyjasniť už na začiatku vzťahu.

Teraz môžeš využiť našu limitovanú ponuku. PREMIUM obsah môžeš teraz na mesiac čítať úplne zadarmo. Prinášame ti názory odborníkov na rôzne témy, napríklad ako môže skončiť vzťah so ženáčom, ako sa rozísť s manipulátorom či ako odhaliť, že ťa partner podvádza. Okrem toho vďaka nášmu PREMIUM členstvu zistíš aj mnoho aktuálnych noviniek zo života celebrít, ktoré inde nenájdeš. Vyspovedali sme Azrinho expriateľa Emila, ktorý nám prezradil všetko o ich vzťahu, ale aj Priscillu z Ruže pre nevestu, ktorá zrušila zápas s Terezou. Viac o našom členstve sa dozvieš TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating