unsplash.com

Všetko bolo také krásne, naozaj ako vystrihnuté z rozprávky. Preukazoval ti svoju nikdy nekončiacu lásku, kupoval ti dary, brával ťa na očarujúce miesta až si mala pocit, že budete spolu navždy. Mala si s ním dlhodobé plány a keď si si už premietala v hlave spoločné bývanie, vtedy to prišlo. Nastal zlom a povedal ti, že sa zaľúbil do inej. Alebo že sa s tebou necíti byť sám sebou. Je úplne jedno, čo ti povedal, no zabolelo ťa to a bola si šokovaná. Ty si ho veľmi ľúbila a nedokázala si si predstaviť život bez neho. Už je to niekoľko mesiacov, možno rokov, no stále ho máš v hlave a nevieš na neho zabudnúť. Tu je 5 dôvodov, prečo je to tak.

Príliš si si ho zidealizovala

Prakticky si v ňom videla Boha, bol pre teba pánom dokonalým a nesnažila si sa nikdy na ňom nájsť ani jednu chybičku. Mala si totiž pocit, akoby žiadnu ani nemal. Preto na neho spomínaš len a len v dobrom a na mužoch, s ktorými sa snažíš zoznámiť, vidíš more chýb. Donekonečna ich s tvojím ex porovnávaš, čím na neho opäť myslíš. Skús na ňom nájsť nejaké chyby, aby sa ti istým spôsobom znepáčil a tým pádom na neho dokážeš oveľa ľahšie zabudnúť.

Veľmi na neho spomínaš

Prezeráš si vaše staré fotky, počúvaš hudbu, ktorú ste mali obaja radi a chodíš na vaše obľúbené spoločné miesta. Nostalgicky sa chceš vrátiť do minulosti, no mala by si žiť tu a teraz. Preto sa už viac neobzeraj späť a skôr si užívaj prítomnosť. Nikdy nevieš, čo ti život prinesie a ver mi, že to, čo od neho získaš, bude určite oveľa lepšie, ako tvoj bývalý frajer.

Nechceš nadväzovať nové známosti

Je pre teba ťažké zoznamovať sa s ostatnými chlapmi, pretože si myslíš, že ti ublížia rovnako ako on. Nechodíš do spoločnosti, netúžiš po stretnutí s nejakým potenciálnym partnerom, radšej sedíš doma a pozeráš seriál. Je mi jasné, že si ho veľmi ľúbila, no mala by si už konečne začať spoznávať nových chlapov, aby si sa zbytočne netrápila. Preto sa s kamoškami vyber do ulíc a jednoducho ži.

Nedokážeš sa s vaším rozchodom zmieriť

Nechceš si pripustiť fakt, že je niekto, koho si tak veľmi milovala zrazu preč. Ešte stále sa tváriš, akoby bol súčasťou tvojho života a chceš všetko, čo sa vám prihodilo napraviť. Preto mu začneš písať, ospravedlníš sa dokonca aj vtedy, ak si nepochybila a žiadaš od neho, aby sa vrátil. Vôbec si ten koniec nečakala a keď prišiel, nevedela si, ako mu máš čeliť. Túžiš po vašich spoločných chvíľkach, no tie sa už neuskutočnia. Áno pravda bolí, no čím skôr si to uvedomíš, tým to bude lepšie.

Neustále ho sleduješ

Ak sa jedná o chlapa, ktorého si ľúbila alebo ho ešte stále ľúbiš, stáva sa z teba dokonalá stalkerka. Vieš kedy, čo, kde a s kým robil. Žiarliš na každé dievča, ktoré sa s ním objaví na fotke alebo v jeho blízkosti. Stále si prezeráš jeho profil na sociálnych sieťach, pretože ti chýba. Uvedom si však, že pokiaľ chceš na neho zabudnúť, s takýmito vecami by si mala okamžite prestať. Len tak sa totiž dokážeš od neho odpútať a tým pádom začať hľadať svoje šťastie niekde inde a pri niekom inom.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating