Rozhodnutia vo vzťahu

Sú veci, ktoré sa robia bez ohľadu na to, či si zadaná alebo nie. A veci, ktoré sa musia bez debaty preberať s partnerom, ak ho máš. Niektoré rozhodnutia vo vzťahu totiž podliehajú spoločnej diskusii a hľadaniu kompromisov. Nemôže mať posledné slovo len jeden z dvojice a vziať spoločný osud do vlastných rúk.

Aj keď si vo vzťahu, stále si môžeš žiť svoj vlastný život a rozhodovať sa tak, ako to tvoje srdce chce. Máš svoje sny, plány, myšlienky, záľuby. Ale ak ide o nasledujúce veci, nie je dôležité to, čo si myslí a chce len jeden z vás. Ide o to, aké spoločné riešenie ste ochotní urobiť.

Miesto, ktoré nazvete domov

Možno si celý život snívala o tom, že budeš bývať v centre veľkomesta v útulnom byte. Tvoj partner ale mohol mať predstavu o dome niekde v lese. Miesto, kde budete bývať, bude vaše spoločné útočisko, váš domov, ktorý by mal pre vás predstavovať priestor bezpečia, oddychu a rodiny.

Nie len typ, ale aj mesto či štát si preto musíte vybrať spoločne – zvážiť všetky plusy a mínusy a nájsť kompromis, na ktorom sa zhodnete. Toto nie je niečo, čo môže vybrať len on či ty.

Záväzok, ktorý je už navždy

Pre niekoho to môže byť adopcia či kúpa domáceho miláčika, pre iného rozhodnutie, že je čas mať vlastné deti. Ak je od vašej starostlivosti a pozornosti závislá nejaká iná živá bytosť, nebudete ju môcť len tak vrátiť alebo sa jej zbaviť. Ak nie ste bezcitní, samozrejme.

Predtým, než sa rozhodnete, že vás niečo také spojí navždy, mali by ste si prebrať, či na to máte – čas, peniaze, materiálne prostriedky, silu…

Rozhodnutia už na začiatku vzťahu

Netreba myslieť len na ďalekú budúcnosť, ale už na začiatku nového vzťahu dbať na to, aby ste do neho šli s jasnými „pravidlami“. Aj láska musí mať svoje hranice a ak si ich neurčíte, môžete sa dostať k zbytočným problémom. A to preto, lebo nebudete mať spoločnú víziu o tom, čo a ako by malo medzi vami fungovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating