Nádych, výdych. Počuješ tlkot svojho srdca. Snažíš sa zhlboka nadýchnuť. Dusíš  sa vo vzťahu z ktorého nemôžeš nájsť východisko? Cítiš pocit viny, ktorý nechce zmiznúť.

Prestala ste mať rada samú seba, uprednostnila si partnera pred sebou. Vybrala si si jeho šťastie nad svojim a nedokážeš to zmeniť. Sedíš a premýšľaš ale žiadne riešenie sa ti nejaví ako správne. Rozísť sa? Zostať vo vzťahu? Trápiť sa do konca života?

Hádky

Svojmu partnerovi  si často vravievala, aká si nešťastná, no on sa to žiadnym spôsobom nesnaží zmeniť. Hádky na dennom poriadku ti taktiež nepridávajú úsmevy. Plačeš každý týždeň a už nenachádzaš odpoveď na otázku, ako byť znovu šťastná. Váš vzťah sa stal toxickým v pravom slova zmysle.

Si s ním, ale nechceš s ním byť, nie si s ním, ale túžiš len po tom, byť s ním. Sedíš vedľa neho, ale nič necítiš. Mohol by byť medzi vami metrový múr a nič by sa nezmenilo. Vaše city ochladli, zmenili ich hádky, problémy a sľuby, ktoré sa nenaplnili.

Spoločná budúcnosť

Myslela si si, že je to ten pravý, s ktorým budeš navždy. No zrazu s ním nedokážeš vydržať týždeň bez hádok. Dusíš sa vo vzťahu, v hádkach, v sklamaniach. Tento vzťah sa pre teba stal zlyhaním, pretože si doňho investovali množstvo času a energie.

Prišli však momenty, v ktorých si si uvedomila, že tento vzťah nemá žiadnu budúcnosť. Môžeš si klamať koľko len chceš, neskladať ružové okuliare, cítiť vinu každý deň, ale nič to nezmení na skutočnosti, že si v tomto vzťahu nešťastná. Zabudla si na to, čo je šťastie.

Rozuzlenie

Len tak si pozrieť telku bez výčitiek, zasmiať sa s niekým koho milujete, prežiť mesiac bez hádky. Začala si si vážiť pokoj, až keď ste oňho prišla. Nezvládaš napätie, ktoré ti tento vzťah prináša. Môžeš partnera akokoľvek milovať, ale seba musíš milovať viac. Môžeš si ho akokoľvek vážiť, ale seba si musíš vážiť viac.

Uprednostni seba, nie svoj vzťah, vyber si svoje šťastie a nie šťastie svojho partnera. Zvoľ si rozhodnutia, ktoré urobia šťastnou teba a konečne sa budeš môcť zhlboka nadýchnuť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.