Prvé rande

Mobil nechaj v kabelke

Ak očakávaš dôležitý hovor, povedz to svojmu spoločníkovi hneď. Ak nie, vypni si zvonenie a odlož svoj mobil do kabelky. Vypisovanie správ kamarátkam a neustále kontrolovanie noviniek na sociálnych sieťach na prvú schôdzku nepatrí.

Ľudia majú vzťahy s mobilom v ruke
zdroj: Pexels/ROMAN ODINTSOV

Pôsobí to neúctivo a druhá strana by mohla nadobudnúť pocit, že pre teba nie je dostatočne zaujímavá, alebo že sa na rande nudíš. Nejakú tu hodinku hádam vydržíš.

Pozor na slovník

Rovnako ako vysoká hladina alkoholu v krvi, prvé rande dokážu pokaziť aj vulgarizmy vypustené z tvojich úst. Pamätaj, že si žena a mala by si mať primeranú kultúru vyjadrovania. Možno budeš mať pocit, že pôsobíš drsne, ale ver, že slovníkom tretej cenovej kategórie svojho princa neohúriš.

Nepretvaruj sa

Viem, že to počúvaš z každej strany, ako veľmi je dôležité byť vždy sama sebou. No a rovnako je to aj pri randení. Na schôdzku idete preto, aby ste sa vzájomne spoznali a zistili, či ste kompatibilní. V prípadnom vzťahu budeš pravdepodobne očakávať, aby ťa daný muž mal rád takú, aká si. Tak sa mu taká aj ukáž.

Dvojica je na rande v kaviarni
zdroj: Pexels/Mikhail Nilov

Ak budeš hrať akékoľvek hry, nakoniec aj tak zistíš, že to bolo zbytočné mrhanie vzájomného času, pretože pravá tvár vždy vyjde najavo. Je lepšie, ak už na prvom stretnutí zistíte, že to medzi vami neklape a vyberiete sa inou cestou.

Na bývalého zabudni

Áno, mala si ho rada, venovala si mu svoj čas a on ti ublížil. Bolí to, ale už je koniec, tak sa s tým zmier a „neťahaj“ svojho bývalého aj na schôdzky s novými mužmi. Ak budeš pred svojím potenciálnym partnerom spomínať ex, vyšleš mu tým jasný signál, že si sa cez rozchod ešte nepriniesla a tvoj bývalý bude ovplyvňovať aj váš možný vzťah.

Rande s novým človekom pre teba znamená nový začiatok, tak nechaj minulosť minulosťou. Takže, žiadne porovnávanie, žiadne spomienky na bývalého a žiadne vyplakávanie.

Ak si odišla zo svojho prvého rande zmätená a nevieš, či máš prijať aj druhé pozvanie, náš test ti pomôže pri rozhodovaní.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating