Prvé rande

Určite to aj ty veľmi dobre poznáš. Konečne ťa muž tvojich snov pozval na prvé rande a ty si jeho ponuku s nadšením prijala. Veľký deň D sa blíži a v tvojej mysli postupne narastá počet predstáv, ako bude vytúžená schôdzka prebiehať. Okrem krásnych romantických scenérií ti niekedy hlavou preblysnú aj tie, ktoré môžu spôsobiť hotovú katastrofu.

Ak sa chceš vyhnúť trapasom, naštuduj si našich 7 tipov a žiadna pohroma sa konať nebude.

Vhodne zvolené oblečenie

O tom, že oblečenie o tebe prezradí veľa ešte skôr než stihneš prehovoriť, sa baviť ani nemusíme. Pre niekoho trocha povrchné, ale je to tak. Keď si vyberáš outfit na prvé rande, daj si pozor, aby si nepôsobila príliš vulgárne. Veľké výstrihy a neprimerane odhalené časti tela môžu pôsobiť lacno a tvojho spoločníka odradiť.

Mladá žena ukladá oblečenie na stojan
zdroj: Pexels/Timur Weber

Vo vyťahanej mikine a teplákoch tiež veľa vody nenamútiš. Vo všeobecnosti si daj záležať, aby bolo tvoje oblečenie čisté, vyžehlené a nemalo žiadne vady. Zvoľ si najmä kúsky, v ktorých sa budeš cítiť sebavedomo, lichotia tvojej postave a sú vhodné na miesto, na ktoré sa chystáte.

Správne miesto

Prekvapenia sú fajn, ale je lepšie, ak sa im pri výbere miesta na prvé rande vyhnete. Predpokladajme, že sa vzájomne až tak dobre nepoznáte, a tak neviete odhadnúť, aké miesta obľubuje ten druhý. Snažte sa zvoliť neutrálne miesto, kde sa bude môcť aj porozprávať a spoznať tak jeden druhého.

Tradičná návšteva kina je fajn, ale počas premietania si medzi sebou veľa slov nevymeníte. A taktiež zabudni na pozvanie k sebe domov – to je absolútne neprípustne.

pár na rande
zdroj: Unsplash/juanparodriguez

Príď včas

Daj si záležať na tom, aby si na prvú schôdzku prišla včas. Nie príliš skoro, ale ani nie príliš neskoro. Príchod na rande včas je prejavom ohľaduplnosti a slušnosti voči druhej strane. Taktiež o tebe prezradí, že si spoľahlivá osoba, ktorá dodržiava termíny a váži si čas iných.

Samozrejme, niekedy môžu nastať aj situácie, ktoré nevieš ovplyvniť. Ak sa ti nečakane pokazilo auto, zmeškala si spoj do mesta alebo stojíš v zápche, bezodkladne o tom informuj svoju spoločnosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating