Unsplash.com/Charly Pn

Žiadna druhá šanca. Prestaň sa trápiť, odpúšťať a začni myslieť na seba. Aj napriek tomu, že ho miluješ, aj napriek spoločnej minulosti a úžasným zážitkom či ešte lepšej budúcnosti, ktorú si si však len ty naplánovala v hlave. Nezmení sa a ty zbytočne stratíš najkrajšie roky svojho života. 

Miluješ svojho partnera nadovšetko a vieš, že v kútiku duše tam, hlboko vo vnútri miluje aj on teba. Bohužiaľ, každým dňom, chybou a prešľapom sa všetky tie sladké chvíle pomaly rozplývajú, ale ty stále dúfaš, že tie chyby sú len drobnosti, že sa zmení a polepší. Pri ďalšom probléme si zbalená vo dverách, rozhodnutá skoncovať a pri prvom “Prepáč”, si už zasa v jeho náručí. 

Naplánovala si si už svadbu, deti, dom, dovolenky a predstavuješ si vás dvoch v idylickom prostredí pri západe slnka ako párik dvoch starých zamilovaných dôchodcov, ktorí sa aj napriek dlhým spoločným rokom stále milujú. To sa však nestane, ak ostaneš s človekom, ktorý ťa trápi a ubližuje ti svojím správaním.

Musíš totižto hľadať svoje šťastie a nezostať stáť na jednom (mŕtvom) bode. Nedúfať, že sa jedného dňa zmení, zlepší svoje správanie k tebe, prestane piť, fajčiť, psychicky ubližovať, podvádzať a klamať. 

Ľudia sa nezvyknú meniť. Je za tým ich výchova, povaha, čo proste nie je možné zmeniť od základov. Predstavuješ si tak situáciu, o ktorej vieš, že nikdy nenastane. Ty dokonca cítiš, že príde ten koniec, zlom, kedy to prestaneš tolerovať, no zatiaľ sa trápiš a všetko prepáčiš. Miluješ a bolí ťa pomyslenie, že ho stratíš a prídeš o to, čo ste spolu budovali. 

Chyby sa však budú stále opakovať, ty sa možno ani nikdy nedočkáš vytúženého konca. Preto sa chop príležitosti a zmeň to. Odíď, začni žiť život po boku niekoho, kto ťa bude robiť šťastnou celý rok, nie len vtedy, keď “seká dobrotu” po ďalšom výstupe. Kto ťa bude milovať a s kým tá krásna budúcnosť, akú by si chcela mať bude aj reálna.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating