Neospravedlňuj sa za to, kto si. V prvom rade si jedinečná a ľudia by si ťa mali vážiť. Nikdy nebudeš dokonalá a to musíš pochopiť. 

Môžeš sa zmeniť alebo zostať rovnaká. Táto vec nemá pravidlá. Môžeš z toho vyťažiť všetko alebo nič. Dúfam, že zažiješ situácie, ktoré ťa zaskočia. Dúfam, že zažiješ city, ktoré si predtým nezažila. Dúfam, že sa viac spoznáš a pochopíš, aká si dôležitá. Dúfam, že žiješ život, na ktorý si hrdá a ak zistíš, že nie, tak dúfam, že nájdeš dostatok síl ísť odznova.

Dúfam, že sa zamiluješ do života. Dúfam, že si raz za čas natrháš čerstvé kvety a prečítaš knihu. A uvedomíš si, že život nie je o nejakom komentári od chlapca, na ktorého si o pár rokov ani nespomenieš. Dúfam, že budeš vzorom, že budeš mať partiu najlepších priateľov – a že sa možno občas spolu dostanete aj do problémov.

Dúfam, že si vytvoríš hodnotné spomienky, krásne fotky a jediná bolesť, ktorú budeš cítiť, je tá z veľkého smiechu. Dúfam, že preplávaš oceány a pocítiš špinu pod nechtami počas škrabania sa na ten najvyšší kopec.

zdroj: pexels.com

Dúfam, že spoznáš silu úprimného šťastia a že rozoznáš rozdiel medzi múdrosťou a jednotkami na vysvedčení. Dúfam, že pochopíš, že môžeš byť čímkoľvek, o čom snívaš. Dúfam, že nebudeš iba sedieť a sťažovať sa na to, čo sa má zmeniť. Dúfam, že ty sám budeš tou zmenou.

Neospravedlňuj sa za to, kto si. Máš isté ciele, sny a nenechaj si ich vziať. Váž si samu seba a nauč sa sebaláske. Zaujímaj sa o seba a nauč sa hovoriť „nie“. Buď aspoň na chvíľu sebecká a uvažuj o tom, čo momentálne potrebuješ a čo ťa naučí tomu, aby si sa mala radšej.

Základom dobrého života je dobrý vzťah k samej sebe. Pretože ak budeš milovať samu seba, nebudeš sa za teba ospravedlňovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.