Nikdy nevieš, aká si silný, pokiaľ byť silnou nie je jediná možnosť, ktorú máš. Život vyžaduje neustály rast, zrútenie, boj, krásne chvíle a uvedomenie si, že nič netrvá večne. Príde však aj zmena, intenzívna bolesť, plač a smútok. 

Neustále rastieme, meníme sa, život od nás žiada, aby sme niečo robili, aj keď sa to tak nezdá. Niekedy musíme spadnúť dolu, pretože na tom dne je niečo, čo sme tam mali nájsť, aj keď nám to nie vždy dáva zmysel. Je úplne zbytočné pýtať sa, či má život zmysel alebo nie. Má taký zmysel, aký mu dáme. Aj keď to nie vždy chápeme a občas sa strácame, náš život závisí len od nás.

Neznič si dobrý deň premýšľaním o zlom včerajšku. Ak si myslíš, že si zaslúžiš lepší život, tak si ho zaslúžiš. Je jedno, či sa to týka rodiny, priateľov, toho, čo chceš dosiahnuť. Skrátka si zaslúžiš len to, čo si myslíš, že si zaslúžiš, pretože len ty môžeš najviac ovplyvniť tvoj život.

zdroj: unsplash.com

Silný človek nikdy neprehráva. Len zisťuje, čo funguje a čo naopak nefunguje. Aj ty si silný človek, aj keď si to možno nie vždy uvedomuješ. Vytrvalosť je tajomstvom všetkých víťazstiev. Ak s niečím nie si spokojná, tak to zmeň. Ak trpíš nejakým nedostatkom, je to len preto, že tento nedostatok existuje v tvojich myšlienkach.

Jedného dňa si poďakuješ, že si to nevzdala. Boj za tvoj lepší život je ten najlepší boj, aký môžeš uskutočniť. Vybuduj si taký život, od ktorého si nebudeš chcieť brať dovolenku. Buduj si život, na ktorý budeš pyšná a keď sa pozrieš späť, budeš sa usmievať a ďakovať najmä sebe. Nemôžeš mať kontrolu nad tým, čo sa ti stane, ale môžeš mať kontrolu nad tým, ako na to budeš reagovať.

„Jediné, čo môžete zmeniť, je zmeniť seba samého. Ale niekedy tým zmeníte úplne všetko.” – Carlos Slim Helú

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.