Človek na pozícii, kedy chce milovať, má strach, že milovaného človeka sklame. Že mu ublíži, že mu nebude rozumieť, hoci sa bude veľmi snažiť.

Človek na pozícii, kedy chce byť milovaný, má strach, že milovaným nikdy nebude. Že nakoniec ostane sám a nepustí k sebe nikoho, kto by ho mohol milovať, pretože to tiež znamená riziko, že by ho raz mohol opustiť.. A preto je tento strach a neistota väčšia, ako odvaha zblížiť sa.

Pozrime sa spoločne, prečo stojí za to bojovať o lásku svojho života, hoci je utiahnutý introvert.

1. Vždy robí všetko len pre tvoje šťastie. Nikdy sa nepozerá na tvoje chyby, pretože vie, že ich má tiež. Vníma celú tvoju osobnosť so všetkým a preto ťa miluje viac ako ktokoľvek iný.

2. Si pre neho všetkým. Miluje ťa nadovšetko a vaša láska je zmysel celého jeho života.

3. Aj keď práve mlčí v tvojej prítomnosti, neznamená to, že o teba stráca záujem. Práve naopak. Tvoja prítomnosť mu dodáva silu, energiu na tie chvíle, ktoré musí zvládnuť bez teba. Všetko naokolo je zrazu ťažké, keď nie je s tebou. Si jeho duša, jeho nádej na krásny a šťastný život.

4. Keď si už myslíš, že ho poznáš dokonale, nenechaj sa oklamať. Možno sa introvertom už narodil, alebo sa ním stal práve vtedy, keď mu osud navždy poznačil jeden okamih..Je plný tajomstiev, s ktorými sa ti veľmi rád zdôverí, keď bude pripravený. No vedz, že hoci ťa veľmi miluje, musíš rátať s tým, že na to, aby ti plne dôveroval, potrebuje ČAS. To je najdôležitejšie. Na to nesmieš nikdy zabudnúť.

zdroj: pinterest.com

5. Nikto ti nerozumie lepšie ako ON. Nemusíš povedať ani slovo. Nemusíš mu nič vysvetľovať. Stačí, že sa ti pozrie do očí a vidí tvoj smútok, tvoj hnev, či sklamanie. Dovoľ mu, aby sa dotkol tvojej duše. Ani si nevieš predstaviť, ako veľa to pre neho bude znamenať. Je to totiž to najcennejšie, čo si na tebe bude vážiť.

6. Je síce pravda, že nemá veľa priateľov. Ale na čo by mu boli, keď si tu pre neho TY? Častokrát sa cíti veľmi zraniteľne, keď sa ti vyrozpráva, ale verí ti. Verí, že to nikomu nevyzradíš, že sa mu nevysmeješ, že ho pochopíš. Ak mu aj nerozumieš, nevyčítaj mu jeho reakciu. Skús sa vcítiť do jeho pocitov. Je to pohladenie na duši, ver mi.

7. A nakoniec. Chce ťa takého, aký si naozaj. Aký si v skutočnosti. Nechce pretvárku či klamstvá. Tých má dosť aj bez teba. Chce mať pri sebe jednoducho niekoho, kto pri ňom stojí za každých okolností. Kto ho neopustí zo dňa na deň. Vieš aké ťažké je získavať si jeho dôveru? Nepokaz to, keď ho miluješ. Nedaj mu dôvod spochybňovať tvoju lásku.

Stojí za to milovať ho.

PS: Ak si nie si istý, či je ten pravý, nedávaj mu nádej. Ublížiš mu.

PS2: Nesľubuj mu nič, ak dopredu vieš, že to nesplníš. Kŕmiš ho fantáziou a ilúziou o vašom vzťahu.

PS3: Ak ho predsa len miluješ, MILUJ HO CELÝ ŽIVOT A NAVŽDY:)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.