nevydarené vzťahy

Keď príde téma na nevydarené vzťahy, zrejme mám o čom rozprávať. A verím, že nie som jediná žena na tomto svete, ktorej sa zdá, že má v láske smolu. Naozaj mi život nedopraje spoznať svoju druhú polovičku? Alebo nebodaj vôbec neexistuje? Či robím chyby niekde ja sama? Ktovie.

Už som si začala myslieť, že chcem od lásky veľa. Možno mám prehnané nároky na partnerov alebo očakávania, ktoré v realite nemôžu fungovať. No keď sa nad tým zamyslím skutočne, moje predstavy nie sú nič extra. Sú to len obyčajne neobyčajné chvíle po boku niekoho, kto mi bude naozaj rozumieť.

Nevydarené vzťahy mi otvorili oči

Mám za sebou nejedno rande. Ale aj vzťahy, ktoré vyzerali nádejne, no akosi rýchlo sa skončili. Kamošky si zo mňa uťahovali, že zrejme niečo robím naozaj zle. A ja pritom túžim len po normálnom vzťahu, takom, aké vidím bežne okolo seba. Neverím v to, že sú všetky dokonalé a som pripravená na to, že v láske musím byť trpezlivá a rešpektujúca. Som pripravená na to, že sa o vzťah treba starať, aby mohol rásť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

No stále nemám žiaden, o ktorý by som sa starať mohla. Pritom nežiadam veľa. Len muža, ktorý bude mojím najlepším kamarátom. Niekoho, na koho sa dá spoľahnúť, niekoho, kto ma vždy podporí a upokojí, keď bude zle. Chcem mať partnera, s ktorým budem zdieľať pekné aj nepríjemné momenty, s ktorým budeme mať spoločné záujmy. Niekoho, s kým sa dá vášnivo smiať, rozprávať, aj milovať.

Chcem niekoho, pri kom môžem byť sama sebou. No zdá sa, že dnes je naozaj ťažké niekoho takého nájsť. Nikdy však neprestanem veriť, že aj pre mňa je na tomto svete niekto, kto bude ten pravý. A že všetky tie nevydarené vzťahy ma mali len posunúť k niekomu, kto bude obyčajný a pritom tak výnimočný. Nechcem toho naozaj veľa, však?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating