Pár na lúke

Ak by som mala vymenovať všetko, za čo ti ďakujem, myslím, že by z toho bol slušný zoznam vecí. Až keď som spoznala teba, pochopila som, čo ľudia mysleli tým, že láska vie človeka zmeniť. Chvalabohu, aj u mňa nastal posun k lepšiemu. A to som si myslela, že si sa do mňa zamiloval, pretože už perfektná som.

Vo vzťahu sa človek učí mnohým veciam. Posúva sa spolu s partnerom, no aj osobnostne vpred. Chce byť lepšou osobou nielen kvôli sebe, ale najmä tomu druhému. Zodpovednosť, trpezlivosť, dôvera, úprimnosť, kompromisy … to všetko si skutočná láska vyžaduje. A to všetko jej musíme zo seba odovzdať, ak si ju chceme udržať a nechať ju v našich srdciach rásť.

Za čo ti ďakujem?

Ja som spoznala niekoho výnimočného. Niekoho, kto mi ukázal nové obzory. Naučil ma veci, o ktorých som si myslela, že ich k životu nepotrebujem. Ty. To ty si ma urobil viac trpezlivou ženou. Ďakujem ti za to, že zo mňa vyťahuješ to najlepšie. Že mi prinášaš do každého dňa pokoj. Veríš vo mňa, neodsudzuješ ma. Keď som s tebou, môžem byť skutočne sama sebou.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Pochopila som, že nie som dokonalá. A vážim si, že miluješ na mne aj to, čo sa za dobré označiť nedá. No ešte viac miluje ten pocit, že máme jeden na druhého tak silný vplyv, že sme zo dňa na deň lepšími ľuďmi. Je krásne nájsť vo svojom partnerovi oporu, ale aj zrkadlo, ktoré nám povie vždy pravdu. Niekoho, kto v nás prebudí nepoznané pocity a naučí nás, že zmena môže prísť vždy.

Keď sa obzriem späť na to, kým som bola pred tebou, tú ženu už ani nespoznávam. Neverila som, že sa vo mne skrýva viac dobra, lásky i porozumenia. A to je to, za čo ti ďakujem. Že si to vo mne objavil a dokázal násobiť tak, aby som to mohla i rozdávať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating