Pár spojila svadba

Zatiaľ čo jedna žena sníva už od malička o tom, ako si oblečie biele šaty, druhá sa manželstvu vyhýba, ako to len ide. A muži nie sú výnimkou, aj keď, len málokedy sa nahlas ozve skupina, ktorá sa tohto záväzku nebojí. Prečo ľudí svadba desí? Ako to, že netúžia po slávnostnom obrade, aj keď nájdu skutočnú lásku?

Čoraz viac sa v našom okolí objavujú ľudia, ktorí si na takýto záväzok nepotrpia. Žijú v krátkodobých, ale aj dlhodobých vzťahoch bez toho, aby to posunuli na iný „level“. Svadba ich môže odrádzať z rôznych dôvodov, no toto sú tie 3 najčastejšie.

Rozvedení rodičia

Nielen rodičia, ale už aj starí rodičia, rodinní príslušníci, kamaráti, kolegovia. Rozvod už dnes nie je ničím výnimočným a mnoho manželstiev to až do konca naozaj nedotiahne. Nie je na tom nič zlé. Veci sa rokmi menia. Tak, ako aj ľudia. Posúvajú sa a hľadajú šťastie inde, než tam, kde si ho sľúbili. Je lepšie opustiť nefungujúci vzťah, než byť nešťastní.

A tak je pre mnohých ľudí svadba len niečím, čo pár spojí na určitý čas. Už to nezaručuje lásku naveky, tak načo do toho ísť? Je ľahšie sa neskôr rozísť ako rozviesť.

Svadba
zdroj: Unsplash/jeremywongweddings

Je to len papier

Výhovorka, ktorú mnohí tak radi používajú alebo skutočný fakt? Pravdou je, že sľúbiť si lásku na večnosť, môžeš s partnerom aj doma, bez svedkov. A stále to budete myslieť tak vážne, ako keby ste stáli na matrike či v kostole. Niekto jednoducho nepotrebuje mať potvrdenie o tom, že svojho partnera ľúbi. Je to len o čistej dôvere. I keď to občas z právneho hľadiska prináša problémy.

Boja sa, že prídu o možnosti

A v neposlednom rade, svadba je skutočný sľub, ktorý chcú stále ľudia aj dodržať. To, že to už nevyjde, je vec druhá. No tí, ktorí sa k nemu nedostanú, to robia aj práve preto, aby neprišli o svoju slobodu a o možnosti nájsť si „lepšieho“ partnera.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating