unsplash.com

V prvom rade musím vysvetliť pojem „sama“. Sama, ako osoba, ktorá si je vedomá svojej individuality. Sama, ako osoba, ktorá miluje byť milovaná a dávať lásku, len skrátka potrebuje byť aj sama so sebou.

Myslím si, že láska k sebe samému je veľakrát podceňovaná a príliš ju neriešime, i keď by sme sa jej v bežnej konverzácií mali povenovať akosi precíznejšie. Navzdory toho však skôr hovoríme o láske k druhému človeku. Ja si však myslím, že výrok:„Ak nedokážeš milovať samého seba, ako môžeš potom milovať niekoho iného?“, nevznikol len tak.

Sebaláska. Sebaúctva. Slová, ktoré absolútne nie sú egoistického významu a môžu nám v živote pomôcť viac, ako si myslíme. Som názoru, že ak chceš byť šťastná, musíš začať predovšetkým od seba. Ak miluješ seba, uvedomuješ si svoju hodnotu, svoje názory a svoje hodnoty a nemôže ťa nič len tak zlomiť. Ak však neustále o sebe pochybuješ, hovoríš si, že si nič nezaslúžiš a tvoja sebaúcta je na bode mrazu, nemôžeš sa čudovať, že sa ti v živote moc nedarí.

„Potrebujem byť sama veľmi často. Najšťastnejšia som, keď môžem stráviť celý víkend vo svojom byte. Len tak si totiž dokážem dobiť baterky.“ – Audrey Hepburn

zdroj: weheartit.com

Dôležité je byť sama. Vychutnať si to ticho. Si so sebou 24 hodín denne, 7 dní v týždni a vlastne celý život. S nikým netráviš toľko času, ako sama so sebou. Tak čo ťa ešte ma donútiť mať sa rada? Buď vyberavá a buď tým človekom, s ktorým sa uspokojíš. Makaj na sebe, ale nielen vrámci kariéry ale aj vnútorného sveta. Sama jedz, sama sleduj filmy, sama chodievaj na prechádzky.

„Samota v sebe skrýva zvláštnu, no jedinečnú krásu.“ – Liv Tyler

Buď sama sebe najlepším priateľom, nie najlepším nepriateľom. Buď so sebou rada, rozmaznávaj sa, dopraj si, pochváľ sa. Tráv so sebou zaujímavý čas a buď osobou, ktorú chceš vyhľadať vždy, keď si šťastná alebo smutná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating