Existuje 12 znamení zverokruhu a každé z nich má svoje základné slabé a silné stránky, svoje črty, túžby a postoje k životu a ľuďom. Každé jedno z týchto znamení patrí do jedného zo štyroch prvkov –zem, oheň, voda či vzduch, ktoré odkazujú na základné charakteristické znaky, správanie, myslenie a emócie. Tieto prvky by mali predstavovať základný typ energie, ktorá pôsobí v každom z nás. Práve toto nám môže pomôcť lepšie pochopiť náš potenciál a eliminovať negatívne vlastnosti.

pexels.com


  • Vodné znamenia – Rak, Ryby, Škorpión

Ich hlavnou črtou je, že sú tajomné. Málokedy sa dokážu otvorene vyjadriť. Majú dobrú intuíciu, a keď ich potrebuje niekto z ich blízkych, sú tam stále pre nich. Milujú hlboké rozhovory a intimitu. Sú mimoriadne emocionálne, vášnivé a extrémne citlivé znamenia.

  • Ohnivé znamenia – Lev, Baran, Strelec

Vášnivé, ohnivé, dynamické a temperamentné. To sú štyri slová, ktoré najlepšie charakterizujú znamenia, ktorých živlom je oheň. Rýchlo sa rozhnevajú, no rovnako rýchlo odpúšťajú. Fyzicky sú veľmi silné a často sú zdrojom inšpirácie pre druhých. Majú dobrodružného ducha s obrovskou energiou. Zväčša sú to sebavedomí, inteligentní, kreatívni a idealistickí ľudia, stále pripravení na akciu.

  • Zemné znamenia – Býk, Panna, Kozorožec

Nie nadarmo ich radíme medzi „zemné“ znamenia. Dokážu nás totiž všetkých priviesť späť na zem. Vedia, kde sú ich korene. Bývajú väčšinou konzervatívni a realistickí, no vedia byť aj veľmi emotívni. Zameriavajú sa na hmotnú realitu, a preto prikladajú dôležitosť materiálnym veciam. Sú to praktické, lojálne a stabilné znamenia, ktorých sa ľudia držia v ich ťažkých časoch.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk
  • Vzdušné znamenia  –  Váhy, Vodnár, Blíženec

Sú to veľmi spoločenskí a mierumilovní ľudia, ktorí milujú komunikáciu  a vzťahy s inými. Vyznačujú sa tým, že sú to myslitelia, priateľské, intelektuálne založené a racionálne znamenia. Zbožňujú filozofické diskusie, spoločenské udalosti a dobré knihy. Vzduch, ktorý je ich živlom im mnohokrát privádza hlavu vysoko do oblakov, kde môžu snívať neobmedzene. Radi dávajú rady, no niekedy sa môžu zdať povrchné.

Komentáre