instagram/lovelifepassport

Existuje snáď láskyplnejší pocit ako ten, keď môžeš ísť spať a ráno vstať vedľa milovanej osoby? Ak si vo vzťahu, zrejme vieš, že to je najviac. No okrem toho pocitu, že je tu niekto pre teba, má spánok vedľa osoby, ktorú ľúbiš, aj iné účinky na naše telo.

Rýchlejšie zaspávanie a pokojný spánok

Keď vieš, že milovaná osoba leží vedľa teba, si oveľa pokojnejšia a cítiš sa bezpečne. Ten pocit istoty pôsobí na mozog relaxačne, takže zaspíš aj rýchlejšie. Jednoducho sa vedľa danej osoby cítiš uvoľnene, čo má vplyv aj na celú noc – spánok je až do rána viac kľudnejší, ako keby si mala spať iba sama.

Zdraviu prospešný efekt

Pocit bezpečia a lásky má za následok to, že sa do tvojho tela uvoľňuje hormón lásky – oxytocín. Ten zmierňuje stres a úzkosť, čo má skvelý vplyv aj na prevenciu pred rakovinou či ochorením srdca. Takže, keď miluješ a si milovaná, máš väčšiu šancu udržať sa v zdraví!

Mladší vzhľad

Vedci tvrdia, že zamilovaní ľudia, ktorí sa k sebe často túlia v posteli, vyzerajú aj o 10 rokov mladšie ako ich rovesníci, ktorí sú single. To súvisí aj so spomínaným stresom – ak ho nemáš a si v pohode, nie je dôvod na to, aby si v tvári rýchlejšie zostarla kvôli trápeniu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating