žena si píše denník

Možno si si to doteraz ani neuvedomila, ale tvoj najvernejší poslucháč si ty sama. Všetky tvoje myšlienky a pocity dokážeš jedine ty vnímať naplno. A preto je tvojou najväčšou šancou na zahojenie práve denník, do ktorého všetko vložíš.

Nielen, že zahojí tvoje rany po emočnej stránke, ale taktiež ti pomôže rásť a dosahovať ciele, o ktorých si skutočne iba snívala. Denník je tvoja spása a keď to s ním nevzdáš, dotiahnete to spolu ďaleko.

denník
zdroj: Pexels/Bich Tran

Najdôležitejšie je zotrvať a nevykašľať sa na to. Už len to ťa bude zlepšovať a dokáže ti, že si skutočne trpezlivá a dokážeš si budovať nejaké návyky, ktoré ti predtým nevyšli. Mimo toho to má ešte týchto 5 výhod, ktoré v živote potrebuješ.

5 výhod, ktoré ti dá iba denník

Dosahovanie výziev a cieľov

Prvou výhodou, ktorá sa určite zíde každému v živote, je dosahovanie nových výziev a cieľov. Ak si doteraz nebola dostatočne cieľavedomá, ver mi, že odteraz sa to zmení. Pretože zapísaním si týchto vecí do denníka tvoríš „príkaz“.

Tvoj mozog spracuje tieto údaje ako niečo, čo je pre teba dôležité, čomu sa chceš venovať a najmä, čo chceš dosahovať. Skús si preto čo najpodrobnejšie stanoviť, čo by si od života chcela a smelo do objavovania sveta.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife