Ako sa stať sebavedomou ženou
Instagram/nastjastasia

Sebavedomie sa niekedy zvykne mýliť s pýchou či namyslenosťou, no vďakabohu, žijeme už v rozvinutej spoločnosti, kde sa takéto veci dajú od seba ľahko rozoznať. A dokonca, sebavedomou ženou sa môžeš stať, ak na tom zapracuješ.

V prvom rade by som ti rada vysvetlila rozdiely medzi týmito troma pojmami.

Sebavedomie je to pocit sily, bezpečia a emocionálnej vyváženosti. Je to cieľavedomosť, robíš všetko, čo ťa baví a nehľadíš pri tom na to, ako napríklad vyzeráš alebo na to, čo si o tebe pomyslia iní.

Pýcha je preceňovanie svojich schopností a pohŕdanie druhými ľuďmi. Myslíš si o sebe, že si kráľovná – najlepšia v okolí. V kresťanstve je to dokonca jeden zo siedmich hlavných hriechov.

Namyslenosť je zase priveľa sebavedomia, ktoré k nej vedie. Ale taktiež si namyslenosť berie pár vecí aj z pýchy. Je to považovanie seba samej za lepšiu od ostatných, je to aj ponižovanie ostatných za cenu zviditeľnenia seba.

Musíš si uvedomiť, že nie si jediná krásna na tomto svete, nie si jediná, ktorá vie spievať, tancovať, či hrať na hudobnom nástroji. Všetci sme svojim spôsobom krásni.

Presuňme sa k dvom skvelým tipom, ako sa stať sebavedomou ženou.

1. „Fake it till you make it.“

V preklade ti to vysvetlím ako: „Hraj to, až pokiaľ to nedosiahneš.“ Obliekaj sa tak, ako by sa tvoje staré ja nikdy neobliekalo, maľuj sa desiatkami farieb, rob všetko, čo by si v minulosti nikdy nerobila. Vystúp zo svojej komfortnej zóny, i keď ti to bude mierne nepríjemné. Táto metóda je psychológmi veľmi odporúčaná.

Naša hlava je neskutočne silná, myšlienky nás ovládajú ani nevieme ako. Čiže, ak presvedčíš svoju hlavu o čomkoľvek, nakoniec si to naozaj začneš myslieť.

Príklad: Keď začneš cvičiť a budeš si nahovárať, že to nedokážeš, napr. že takú ťažkú váhu nezdvihneš, tak hej, nikdy sa ti to nepodarí. Ale keď si povieš, že dokážeš ešte viac, tak dokážeš všetko, čo len bude tvoje telo vládať.

2. Píš si denník

Napíš si doň všetko, čo sa ti na sebe nepáči a naopak, čo na sebe miluješ. Píš si tam svoje pokroky, či už v koníčkoch alebo v práci. Zapisuj si tam všetko, na čo si hrdá, ale i naopak, za čo sa napríklad hanbíš. Týmto dosiahneš uvedomenie si hodnoty samej seba. Začneš cestu, na ktorej budeš motivovaná a šťastná.

Nikdy sa neotáčaj dozadu, keď ideš dopredu. Tvoja minulosť je tam od toho, aby si sa z nej poučila a bola si dnes lepším človekom, akým si bola včera.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife