nápadník
Unsplash/Lina Trochez, Chris

Jasná a priama komunikácia

Niektoré ženy majú tendenciu nechávať si zadné dvierka, avšak najlepším spôsobom, ako sa zbaviť nežiaduceho nápadníka, je s ním priamo a jasne komunikovať. Vysvetli mu, že nemáš záujem o vzťah a že si praješ, aby ťa v budúcnosti nekontaktoval a neobťažoval. Komunikuj s ním s istotou a bez váhania.

Chráň si svoje súkromie

Dbaj na to, aby si svoje osobné údaje a kontaktné informácie chránila pred nežiaducim nápadníkom. Nenadväzuj s ním žiadne online kontakty a nezdieľaj s ním žiadne osobné informácie. V žiadnom prípade mu nedávaj svoje telefónne číslo.

Sociálne siete
zdroj: Unsplash/Solen Feyissa

Choď na políciu

Samozrejme, nie je nápadník ako nápadník. Niektorí sú milí a zdvorilí, no iní sa môžu vyhrážať. Ak sa ten tvoj správa obzvlášť nepríjemne alebo agresívne, dokumentuj jeho správanie tak, že si urobíš screenshoty.

Urob si screeny z SMS správ, e-mailov, nahrávky telefonátov a akékoľvek iné dôkazy, ktoré ukážu, že ťa obťažuje. Môžu ti pomôcť v prípade, že budeš musieť riešiť situáciu s políciou alebo inými orgánmi.

Každá z nás sa môže rozhodnúť podľa seba, a preto buď úprimná a neťahaj zbytočne za nos mužov, ktorí sa ti nepáčia. Jednoduché odmietnutie odradí každého normálneho nápadníka, no a o tých ostatných sa určite s niekým porozprávaj a pri najhoršom vyhľadaj políciu. Ak naopak chceš mať nápadníkov, no nevieš, kde je chyba, prečítaj si náš článok TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating