nápadník
Unsplash/Lina Trochez, Chris

Stretnutie s chlapom, ktorý má o teba obrovský záujem, no z tvojej strany iskra nepreskočila, môže byť stresujúce a nepríjemné. Ak sa ocitneš v tejto situácii, neprepadaj panike. Otravuje ťa tvoj nápadník? Toto je 7 účinných spôsobov, ako sa ho rýchlo zbaviť.

Niektorí muži sú jednoducho otravní a práve to nás odpudzuje. Ako sa však zbaviť dotieravého nápadníka?

Ignoruj ho

Pokiaľ chlap neprestáva s vytrvalým kontaktovaním, neprestávaj ani ty s ignorovaním. Neodpovedaj na správy, telefonáty a nevenuj mu žiadnu pozornosť či úsmev. Ignorovanie môže byť efektívnym spôsobom, ako ho neškodne odradiť.

Čo dokáže zničiť každý vzťah?
zdroj: Pexels/Ron Lach

Vyhni sa miestam, kde ho môžeš stretnúť

Vyhni sa každej lokalite, kde sa môžete stretnúť a informuj o situácii svojich blízkych a priateľov. Ak vieš, na akých miestach sa pravidelne vyskytuje, snaž sa tam nechodiť.

Poraď sa s kamarátkami

Ak sa cítiš nekomfortne alebo v nebezpečenstve, neváhaj sa obrátiť na niekoho, komu dôveruješ a požiadaj ho o pomoc. Kamarátky sú v konečnom dôsledku tie, ktoré mu často napíšu a vynadajú.

Tri kamarátky pri počítači
zdroj: Pexels/Artem Podrez

Buď sebavedomá a ukáž mu, že sa ho nebojíš

Dôležité je udržiavať si sebavedomé a asertívne správanie. Tvoj nápadník bude skôr rešpektovať tvoje hranice, ak budeš pôsobiť sebavedomo a odhodlane. Nezabúdaj na to, že je to len tvoj nápadník, takže mu nemusíš nič vysvetľovať ani dokazovať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating