Photo by Victoria Roman on Unsplash

Na láska je krásne to, že nikdy nevieme, kedy do nášho života vstúpi a kto ju bude predstavovať. Možno aj ty čakáš na princa na bielom koni, zatiaľ čo v tvojom živote je už dávno niekto, kto verí, že ho jedného dňa budeš vidieť inými očami.

Má to svoje čaro. Dlhé mesiace či roky máš po svojom boku človeka, ktorého vnímaš len ako kamaráta/suseda/kolegu/spolužiaka/… až kým jedného dňa pochopíš, že je to práve ON. Ten, ktorý k tebe skutočne patrí. Patril k tebe po celý čas, no ty si mala v hlave vlastný obraz svojho budúceho partnera.

Prečo si to nevidela od začiatku? Prečo si si nevšimla, že sa na teba pozerá s tajnou láskou v očiach? Mohli ste byť spolu hneď a predísť toľkým sklamaniam s inými! Pravdou je, že nemohli. Potrebovali ste zažiť iné vzťahy, aby ste vedeli, že vaše srdce je niekde inde. Potrebovali ste dospieť a každým dňom upevňovať vaše priateľstvo. Potrebovali ste kráčať vlastnou cestou skôr, než sa tie vaše spojili v jednu.

A možno ho stretávaš denne a ani len netušíš, že jedného dňa vás bude spájať niečo viac ako len pozdrav. Preto ti poviem iba jedno: maj oči i srdce otvorené. Nehľadaj lásku nasilu. Nehľadaj ju na miestach, ktoré chceš. Ona ťa prekvapí sama. Príde, keď to budeš najmenej čakať. Nájdeš ju možno v niekom, u koho by si to najmenej čakala. To je na tom to krásne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating