instagram/nastjastasia

Každej žene polichotí, ak dostane od muža kompliment, či keď je jasné, že ona je tou, do ktorej sa nejeden zamiluje. Cíti sa byť krásna a výnimočná. Ideálna situácia nastane, ak k sebe rovnaké sympatie prejavia obaja. No nie vždy to tak aj naozaj je. Občas by on chcel niečo viac, no ty to tak necítiš. 

V ideálnom prípade mu dáš zbohom a vysvetlíš, ako na tom si. Ostanete kamaráti alebo ukončite kontakt. Lenže život vie občas priniesť komplikované situácie aj v takýchto (ne)vzťahoch. Napríklad, keď on odmieta pochopiť, že medzi vami naozaj nič nebude. Nikdy.

A v tej chvíli sa z niekoho, kto bol iba tvojím nápadníkom, stáva neodbytný chlap, ktorý prekračuje všetky možné hranice.

V tom lepšom prípade sa stane to, že ti bude vypisovať na sociálnych sieťach, párkrát ti ešte zavolá a bude prosiť o šancu. Po niekoľkých neúspešných pokusoch to však vzdá a nechá ťa na pokoji. V tom horšom, bude jeho naliehanie tak neúnosné a dotieravé, že to prekročí všetky medze a v tebe vyvolá priam strach.

Nekonečné telefonáty, postávanie pred tvojím domom, prenasledovanie do práce, otravovanie tvojich známych, scény na ulici. Áno, aj toto sa môže stať. Respektíve, stáva sa to častejšie, ako si môžeš myslieť. Naraziť na takéhoto „psychopata“ to je poriadna smola.

Takýto muž sa väčšinou bezhlavo zamiluje. Teda, myslí si, že je to skutočná láska. Pozerá na zovňajšok alebo sa len chytí možnosti, že mohol mať u teba šancu. Je zaslepený túžbou po tebe a nechce si pripustiť, že by ťa nemohol „presvedčiť“. Vôbec mu nie je divné, že jeho správanie nie je v poriadku.

Jediným východiskom je nenechať sa ním zahnať do kúta a tvrdo mu ukázať, kde sú hranice. V prvom rade, ak ťa takto niekto obťažuje, nenechávaj si to iba pre seba. Aj keď ide väčšinou iba o hlupákov, nikdy nevieš, či to naozaj nie je chorý jedinec, ktorý by ti mohol skutočne ublížiť. Povedz o ňom kamoškám i rodine.

Z očí do očí to jasne a poslednýkrát povedz i jemu (nie však vo chvíli, keď budete niekde úplne sami, ok?). Ak ťa neprestane prenasledovať ani po tomto, musíš ho nahlásiť polícii. To je posledná možnosť, ako poslať výstražné znamenie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating