Obťažuje

Prechádzaš sa po ulici a zrazu cítiš, ako sa na teba niekto uprene pozerá? Alebo si v obchode, muž sa k tebe priblíži a začne ťa baliť, hoci ty o to nestojíš? Toto sú 4 frázy, ktoré môžeš použiť na muža, ktorý ťa obťažuje na verejnosti. 

Mnohé ženy sa v takýchto momentoch cítia bezmocne a nevedia, ako reagovať. Toto sú 4 frázy, ktoré môžeš použiť na to, aby si odradila muža, ktorý ťa obťažuje.

Neboj sa rázneho „nie“

Toto je jednoduchá, ale priama fráza, ktorá dáva mužovi jasne najavo, že oňho nemáš záujem. Nemusíš sa ospravedlňovať ani nič vysvetľovať. V takýchto situáciách sa občas stáva, že žena má problém povedať nie, pretože dotyčnému nechce ublížiť. Uvedom si, že tým, že mu nepovieš nie, mu dávaš falošné nádeje.

Opakuj nie viackrát

Poznáš ten pocit, keď niekoho odmietneš, no on aj napriek tomu neprestáva a stále to na teba skúša? Ak muž ignoruje tvoje rázne nie a naďalej ťa obťažuje, zopakuj mu „nie“ silnejším tónom. Môžeš dodať, že sa cítiš nepríjemne a chceš, aby odišiel.

Úspech pre každú: Prestaň robiť týchto 5 vecí a určite sa dostaví
zdroj: Unsplash/Nadine Shaabana

Mám „priateľa/manžela“

Aj keď v skutočnosti nie si zadaná, táto fráza môže odradiť otravného nápadníka. Mnoho chlapov sa nechce zapájať do konfliktu s iným mužom, preto táto fráza môže byť veľmi účinná. Aj napriek tomu, že ide o malé klamstvo, nezabúdaj na to, že takáto lož je len a len v prospech teba.

Nie si môj typ, prepáč

To, že niekto nie je tvoj typ, môže vyznieť drsne, avšak niekedy je krutá pravda tá správna cesta. Ak muž, ktorý ťa otravuje, zistí, že nie je tvoj typ, zaručene sa prestane snažiť a zameria sa na inú ženu. V našom článku TU, hovoríme o tom, že obťažovanie nie je kompliment, preto sa nemusíš cítiť zle.

Pamätaj, že nie si zodpovedná za správanie iných ľudí. Máš právo cítiť sa bezpečne a rešpektovane. Neboj sa vysloviť svoj názor a keď s niekým nechceš ísť von, jednoducho ho odmietni. Nesnaž sa udržať si mužskú pozornosť len preto, že ti to lichotí a cítiš sa chcená. Takéto správanie sa ti môže vypomstiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating