unsplash.com

Každá z nás verí, že to príde.  Zlomový bod z každého „kvalitného“ amerického filmu, kedy sa ti začnú diať len dobré veci a každý z aspektov tvojho života bude presne taký, po akom túžiš.

Všetky to chceme a zároveň vieme, že zázraky sa nestávajú. 5 kíl, ktoré chudneš 5 rokov neschudneš za noc, kariéru nevybuduješ za dva týždne…

To, čo si ale musíš uvedomiť je fakt, že každý neúspech je len prínosom. A to naozaj nie je prázdna fráza. Každý neúspech ťa posúva k úspechu.

V živote sú lepšie a horšie obdobia a nie nadarmo sa hovorí, že majú význam. Človek je tvor nerozhodný, o žene už ani nehovoriac.

Určite poznáš tú spleť myšlienok a chaosu, cez ktorú sa každý deň v svojej hlave pokúšaš dostať. Toto som mala urobiť inak, tamto sa mi nepodarilo, keby som vtedy urobila viac…

A presne pre toto všetko sa z každého neúspechu a nesplnenej túžby musíš radovať. Každá udalosť, ktorú považuješ za zlyhanie ťa posúva dopredu a nemyslím tým, že budeš silnejšia a podobne…

Úspechy ti nikdy nedajú to čo zlyhania a pády – schopnosť zistiť, čo naozaj chceš. 

pexels-photo-175718 pexels.com

Len opakované neúspechy, či neúspešná snaha o niečo preverí, či to naozaj chceš. Jednu vec si zapamätaj, nevyhráva najsilnejší, ale ten vytrvalý. Taký je život.

Každý deň máš šancu zmeniť svoje ciele a skúsiť ich naplniť. A to je veľká šanca, preto ňou nikdy nemrhaj.

Prehodnotiť svoje ciele, zmeniť postoje, pocity… Na tom nie je nič zlé. Život je zmena a každá zmena, po ktorej túžiš je dobrá. Tvoj život je a vždy bude o tom po čom túžiš, či to časom neprehodnotíš a či má pre teba zmysel dotiahnuť to tam kam chceš.

Celý tvoj život je o tom, čo chceš naozaj robiť, čo čakáš od človeka, s ktorým chceš žiť, aké hodnoty chceš vyznávať…A to nezistíš, kým neskúsiš aj iné možnosti. Kým neskúsiš prácu, ktorá nebola tá pravá. Kým sa nepopáliš v ľudských vzťahoch.

Každým neúspechom spoznáš seba a zistíš čo hľadáš. Oslavuj to vždy, keď sa niečo nepodarí!

Život nie je ľahký pre nikoho z nás. Čo však s tým? Musíme mať vytrvalosť a predovšetkým vieru v samých seba. Musíme veriť, že sme na niečo nadaní a to niečo treba za každú cenu dosiahnuť.“ –  Marie Curie-Skłodowská

Ak sa ti páči Lenkina tvorba, navštív aj jej blog www.kingofonline.sk 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife