Jedného dňa sa zobudíte a váš život bude iný. Už viac nebudete cítiť bolesť. Budete sa budiť len s úsmevom na tvári. Jedného dňa sa jednoducho opäť zaľúbite a všetko boľavé a ranené necháte za sebou. Vykročíte znovu do sveta, ktorý sa vám predtým zdal akýsi trpký. Teraz je však iný. Farebný. Tešia vás maličkosti, ktoré ste si predtým nevšímali. Ste spokojní a šťastní. Viete, že vás čaká niekto, kto vás miluje a vy milujete jeho.

Všetko je akési krajšie, keď ľúbite a ste ľúbený.

Aj keď viete, že váš vzťah čakajú úskalia, ktoré sa budú pokúšať ho zničiť, stále veríte, že tentokrát všetko zlé prekonáte.S úsmevom spomínate na chvíle, kedy ste sa ťažko vzdávali starej lásky, ktorá tak veľmi bolela. Dnes viete, že to bolo správne. Viete, že malo zmysel zahodiť niečo, čo spôsobovalo viac žiaľu ako šťastia a vydať sa pomalými a neistými krokmi hľadať niečo lepšie. Asi najťažšie je obdobie, keď je človek po rozchode sám. Vtedy má chuť vrátiť sa aj k niečomu bolestivému len kvôli maličkým chvíľam šťastia. Má totiž pocit, že teraz sú bolestivé všetky dni. Ale ono to prejde. Naozaj.

Keď necháte dostatok priestoru vo svojom živote, aby do neho vstúpil niekto, kto dokáže milovať, tak on naozaj príde. A bude presne taký, aký má byť.

Bude sa s vami smiať, ale tak isto vás podrží vo chvíľach smútku. Každá vaša bolesť ho bude bolieť rovnako. Nikdy nedovolí, aby ste padali. Vždy vás chytí. Bude vás držať tak pevne, že budete vedieť, že nie je možné spadnúť do priepasti nešťastia. O tom je láska. Nie o bolesti. O šťastí. Pretože ak niečo spôsobuje viac trápenia ako šťastia, môže to byť hocičo, ale nikdy to nie je láska. Nechajte odísť všetko, čo vo vás spôsobuje zmätok.  Nezostávajte nešťastní. Každý má právo milovať a byť milovaný.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.