Dnešnú noc si mi chýbal zas o čosi viac ako predtým. Neviem či to bolo tým vínom alebo tým, že som si uvedomila, že noci strávené v klube nie sú všetko, a oplatí sa radšej sedieť doma s fľašou dobrého vína a knihou. Ale bol tam, ten pocit. Tá bolesť, kedy som vedela, že všetko na svete by som dala za to, mať ťa teraz pri sebe. Nikdy som sa necítila viac sama ako v tento večer. Chcela som kričať, chcela som dostať zo seba von všetky tie slová, ktoré som ti mala povedať. Chcela som všetky tie pocity dostať na povrch. Ale nešlo to. Bolo už príliš neskoro.

Ticho som ležala, plakala a premýšľala nad tebou. Nad nami, nad tým, kde sa stala chyba, kedy sme dovolili jeden druhému všetko medzi nami zničiť.

View this post on Instagram

Follow @globalmaninfluence for more.

A post shared by Global Man Influence (@globalmaninfluence) on

Všetko naokolo mi pripadalo cudzie a tak vzdialené. Toto nebol plán, ktorého som sa mala držať. Toto nebol život, ktorý som chcela žiť. Ale pochopila som to, takýto je môj život, život bez teba. Chlad, smútok, prázdnota. Hľadala som ťa všade. V každej novej osobe, ktorá vstúpila do môjho života. Ale nebol si tam. Ani kúsok teba, nikde a v ničom.

Snažila som sa deň čo deň, niečím ťa nahradiť. Cigarety a alkohol sa stávali návykovými. Možno iba pre pocit, že na pár minút na teba nemyslím. Bolo to však krátkodobé riešenie, pretože som vedela, že to nie je správne. Raz to môže zájsť skutočne priďaleko, a týmto ťa nahrádzať navždy nemôžem, ak nechcem skončiť ako troska. Lenže nič ma nevedelo rozveseliť.

Pochopila som, že život, ktorý som žila pri tebe, bol tak vzdialený mojej minulosti, ktorá ma dobehla, keď som ťa stratila. Že tí kamaráti už nie sú to, čo bývalo, že párty nie je taká sranda ako keď máš 17 a že víkendy, kde je ruka hore, nenahradia ten pocit, keď som sa mohla k tebe pritúliť pri romantickom filme.

Či to prišlo vekom alebo som skutočne pri tebe dozrela a dospela, neviem. Viem len, že bolo naivné a stupídne plakať za takýmto životom, keď som mala teba. Skutočný život sa odohrával pri tebe. Že to bolo omnoho viac, ako to, čo sa ku mne vrátilo. A ja len dúfam, že jedného dňa to znova nájdem. V tebe, v niekom inom, možno aj v inom meste či dokonca štáte. Ale viem už, že teraz je ten správny čas odísť preč. A nájsť svoje skutočné ja.

Možno práve vďaka tomu odstránim tú bolesť po tebe, nahradím tvoje miesto a odpustím tak sama sebe, že som si ťa nedokázala vážiť viac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.