thoughtcatalog.com

Poznala si niekedy vo svojom živote človeka, pri ktorom si vedela, že nech je akokoľvek dokonalý, radšej ho pri sebe budeš mať na celý život ako svojho priateľa, namiesto toho, aby ste spolu prežili krátku romantickú epizódu?

Pretože zamilovanosť časom vyprchá, zatiaľ čo priateľstvo ostane večne.

Možno je to tým, že si už zažila príliš veľa nepodarených vzťahov. Možno si už bola priveľmi sklamaná. Možno si prestala veriť na lásku, a možno si na ňu skutočne nikdy ani neverila. A keď si stretla jeho, cítila si sa s ním ako doma. Mala si ten pocit pohody a bezpečia, ktorý prežívaš len s dobrými priateľmi. A tak si ho prirodzene zaradila do svojho špeciálneho zoznamu. Do toho, kam sa nedostane len tak hocikto, no ten, kto sa v ňom ocitne, ostane tam už navždy. A nie, nie je to ten typ „friendzone“ kam odpraceš niekoho, kto sa ti nepáči.

🐶🐶

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Páči sa ti, cítiš k nemu blízkosť, no vieš, čo so sebou láska obnáša. Nechceš skaziť niečo tak vydarené tým, že do toho zapletieš svoje pocity. A tak sa radšej obaja držíte späť. Máte medzi sebou tichú dohodu o tom, že takto to je najlepšie. Dokážete sa tešiť z úspechov toho druhého. Dokážete sa podporovať a utešovať, keď je to potrebné. Vo vašom priateľstve neexistuje žiarlivosť, neexistujú scény, hádky či dráma o tom, kto čo kedy sľúbil a povedal.

Môžete si navzájom veriť a povedať NAOZAJ všetko. Aj to, čo by si v prípade frajera, pre dobro oboch radšej zatajila. Vo vašom vzťahu nie sú žiadne výčitky…  Ak si jeden z vás niekoho nájde, pomáhate si navzájom a s tým najlepším úmyslom vyberáte, či je ho hodný. Chcete pre seba len to najlepšie, bez  rôznych postranných úmyslov.

@mood_passion 🔥

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Vieš, že priateľstvo s ním ti dáva toho viac, než by ti dala láska. Pretože ona je tá, ktorá nás na konci necháva zlomené, sklamané a opustené. Zatiaľ čo priateľ, je človek, ktorý za tebou príde aj o polnoci a pomôže ti dostať sa z nej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating