Myslím, že všetky budete súhlasiť s tým, že neopätovaná láska je jedným z tých najhorších pocitov, ktoré si človek môže predstaviť.

Bolesť, ktorú spôsobí to, že necítite to isté, môže byť neuveriteľne traumatizujúci. Takéto niečo môže trvať dlhší čas, najmä vtedy ak stále dúfaš, že jeho pocity sa v budúcnosti môžu zmeniť. Často krát však veci nie sú také ako očakávame. Táto falošná nádej môže viesť k začarovanému kruhu bolesti, frustrácie a sklamania. Je ďaleko od toho, čo by mal predstavovať zdravý a vyvážený vzťah.

Nie len, že venuješ čas a úsilie osobe, ktorá ťa  nemiluje, ale tieto veci môžu byť aj hlavná prekážka v hľadaní skutočnej lásky s niekým, kto je schopný ťa milovať.

zdroj: unsplash.com

Bohužiaľ, nemôžeme vždy kontrolovať do koho sa zamilujeme a preto je dôležité priznať si, kedy sú vaše city rovnaké a kedy nie sú. Tým, že k sebe budeš úprimná a dokážeš rozoznať tieto veci ti môže pomôcť prelomiť tento cyklus negatívnych myšlienok, ktorý často vyplýva z milovania niekoho, kto to jednoducho necíti rovnako.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať cez niekoho, kto ťa nemiluje?

Vedieť ako riešiť pocity, ktoré nie sú vzájomné často súvisí od stavu vzťahu v akom ste. Ak máš oddaný vzťah s niekým, pri kom máš podozrenie, že ťa už nemiluje, potom je dôležité uvedomiť si to, čo sa naozaj deje. Uvedomiť si, že svoje úsilie zachrániť niečo, čo sa nedá, je úplne zbytočné.

Musíš sa naučiť, ako vyjadriť svoje pocity, že nie si milovaná a vo vzťahu máte odlišné chápanie ako sa prejavuje láska.

zdroj: unsplash.com

Je naozaj veľmi ťažké pripustiť si, že osoba, ktorú miluješ, ťa nemiluje, ale ak akceptuješ svoje pocity z toho, čo sa stalo si blízko k tomu, aby si sa z toho rýchlejšie dostala. Je tiež dôležité pripomenúť si, že napriek tomu, ako dlho si ho milovala, si zaslúžiš byť milovaná na oplátku a vonku sú určite chlapi, ktorí ti môžu dať presne to, čo si praješ. Len si pamätaj , že aj keď takéto životné situácie môžu byť škodlivé, pretože nedostatok pocitov nie je v žiadnom prípade odrazom tvojich želaní, niekde tam vonku je niekto, kto hľadá práve teba.

 

zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.