pinterest.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Posledné novembrové dni sa niesli v akomsi kolobehu, z ktorého sa pomaly stával zvyk. Každý večer sa dívala, ako sa za oknami stmieva a na oblohu vystupujú hviezdy, alebo ju len zahaľuje hustá hmla. Pri sledovaní tmavej panorámy za oknom sa rozhodovala, či sa jej oplatí vytiahnuť tú fľašu Chardonnay, ktorú kúpila pri poobedňajšom nákupe.

Oplatí sa jej siahnuť po opojení červeného vína v objatí samoty? Bude na druhý deň dostatočne silná, aby ustála to poníženie, ktoré si chystá spôsobiť v podnapitom stave?

pinterest.comZobraziť celú galériu (4)
zdroj: pinterest.com

Áno, trochu sa podguráži alkoholom. Potom siahne po svojom mobile a v kontaktoch si vyhľadá starú konverzáciu, ktorú spolu viedli na dennej báze ani nie pred mesiacom. No teraz sa iba díva na miniatúru jeho profilovej fotky pod poslednou odoslanou správou.

Tá správa predstavovala ich rozlúčku, hoci ani jeden z nich oficiálne nevyslovil svoje zbohom.

Ako si tak prezerala jednotlivé správy, v žalúdku sa jej vynáral akýsi nepríjemný, chvejivý pocit. Zmes výčitiek, sklamania a hnevu. Mala pocit, ako keby bola sklenený pohár, do ktorého uzavreli všetky zlé pocity sveta.

pinterest.comZobraziť celú galériu (4)
zdroj: pinterest.com

Ubitá ponížením predsa len siahla po tej načatej fľaši vína. Uchlipkávajúc si z nápoja sa rozhodovala, či vytočiť jeho číslo. Párkrát zložila mobil z rúk. Zopárkrát ho aj v návale zúrivosti hodila na posteľ, nadávajúc si, za čo je taká blbá.

No nakoniec predsa skončila s mobilom nalepeným na ucho, nervózne vyčkávajúc, kým sa vyzváňanie premení na hlas, ktorý potrebovala počuť. O ktorom si myslela, že ho potrebuje počuť.

„Haló,“ ozvalo sa zvedavo z druhej strany. Z jeho reakcie usúdila, že nemá ani šajnu, kto mu volá. Už dávno si vymazal jej číslo z kontaktov. Pričom ona si ho strážila, ako nejaký poklad.

Nasucho preglgla, hoci v ruke zvierala pohár s vínom. Stačilo jej začuť jeho hlas, len jedno krátke slovo, a v nej sa spustila hotová lavína. Všetky pocity, spomienky, hádky a sklamania – to všetko sa v okamihu vrátilo a zasiahlo ju ako ľadová voda do tváre.

Po tom, ako jej odpoveďou zostávali len plytké nádychy, zo slúchadla sa ozval ešte ďalší sled slov, no tentoraz už oveľa naliehavejších. Len čo začula ostrý podtón v jeho hlase, vymanila sa z oparu spôsobeného jeho obľubovaným Chardonnay.

pinterest.comZobraziť celú galériu (4)
zdroj: pinterest.com

Čo to vlastne robím? spytovala sa sama seba. Vzápätí zložila a hneď si aj vymazala všetky kontakty na neho.

Pohár s vínom položila na konferenčný stolík. Hodila na seba svoj kabát, obula si topánky a vybehla do noci. Chlad j štípal na lícach a na koncoch prstov, ale netrápilo ju to.

Cítila slobodu a šťastie. „Rozhovor“, ktorý sa práve odohral sa pre ňu stal rozhodujúcim.

Či už triezva alebo v opitom stave, nemohla sa nikomu doprosovať. Nemohla nikoho prosiť o to, aby ju miloval. Aby ju zbavil pocitu osamelosti. Možno, že kedysi jej vedel zabezpečiť pocit lásky, podpory a bezpečia. Ale tie dni už boli preč. Teraz sa opäť mohla spoliehať už iba na seba. A keď niesla zodpovednosť za svoj život, nemohla tú úlohu vykonávať zlomená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating