Silueta páru po rozchode

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niekedy rozchod bolí. A bolí aj vtedy, ak si iniciátorom ty! Ty, ktorá si nevládala, nevedela si s ním žiť, ale po rozchode zisťuješ, že nemôžeš žiť ani bez neho. Je to bezvýchodisková situácia. Koniec sveta. 

Nechcem týmto článkom nikoho deprimovať. Ani nechcem nikoho obrať o ilúzie. Toto sú slová, ktoré sú prítomné v mojom vnútri. A potrebujem ich dostať zo seba von. Nie nadarmo sa hovorí, že bolesť je najlepší autor.

Temnota v duši

Najprv by som začala otázkou: „Načo ľudia dávajú svojim vzťahom nálepky?“ Ľudia potrebujú stále niečo pomenovávať. Teraz spolu chodíme, teraz sme priatelia s výhodami, teraz sme iba priatelia, teraz sme partneri, manželia, rozvedení a nakoniec si nebudeme môcť prísť ani na meno. Prečo si nemôžeme užívať to, čo je medzi ľuďmi bez toho, aby sme to pomenovali? Potrebujeme niekoho vlastniť? Potrebujeme mať istotu a pocit bezpečia? Prečo sa každý ponáhľa do vzťahu?

Nálepka „vzťah“

Stretnú sa dvaja ľudia. Sú úplne dokonalí, práve v tejto chvíli. Chcú spolu tráviť čas, je im spolu dobre, ich dotyky sú im prijemné, chémia funguje. Funguje komunikácia. Všetko funguje. Ale ľuďom to proste nestačí, však? Potrebujú sa viazať. Ale vieš čo sa stane, keď sa dvojica zaviaže tým, že si oficiálne potvrdia, že teraz majú vážny vzťah?

Časom to akosi prestane fungovať. Prečo? Asi si vravíš, že som sa musela dozaista zblázniť alebo zanevrieť na lásku, ale čítaj ďalej. Byť oficiálne vo vzťahu je pomenovanie. Samozrejme, dvojica si môže užívať spoločný čas, krásu milovania a pocit lásky. ALE! To všetko je spojené s očakávaniami. S nárokovaním si na toho druhého, na jeho čas. Na jeho náladu. Na jeho city i jeho telo. Človek nadobudne pocit, že už vlastní. A že je vlastnený. Ak chceme partnera spraviť šťastným, musíme plniť jeho očakávania.

Neviem, kto to kedy napísal, povedal alebo potvrdil, ale niečo na tom bude. Tak dôjde k tomu, že sa partnerovi úplne odovzdáme napriek svojim vlastným zásadám. Napriek svojim potrebám a pocitom. A ak sa tak nestane, ak sa partnerovi celý neodovzdám, tak ten druhý bude pochopiteľne nešťastný. V oboch prípadoch je to veľmi zlé. Do vzťahu predsa vstupovať s tým, že už sa dostatočne obaja navzájom poznajú. Poznajú svoje pozitíva i negatíva. Poznajú svoje povahy. Poznajú svoje očakávania. Poznajú svoje smerovanie v budúcnosti.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating